Kierunki studiów Studia medioznawcze w Toruniu - www.studiatorun.com

top
Studia medioznawcze w Toruniu
Studia medioznawcze w Toruniu

Planujesz studia w Toruniu na kierunku medioznawstwo? Jeśli tak, już teraz zapoznaj się koniecznie z najważniejszymi informacjami o tych studiach, jakie przygotowała dla Ciebie nasza redakcja!Medioznawstwo jest dziedziną nauki, która skupia się na roli, jaką we współczesnym świecie pełnią media – kulturalnej, społecznej, politycznej oraz ekonomicznej. Medioznawstwo analizuje także wpływ, jaki media wywierają na współczesne społeczeństwa i na zmiany, jakie w nich zachodzą. Medioznawstwo ściśle wiąże się z naukami o komunikowaniu, głównie z zakresu komunikacji masowej oraz psychologii mediów. Medioznawcy, kończąc studia, posiadają gruntowną wiedzę humanistyczną, znają rodzaje środków masowego przekazu oraz ich historię, wskazują także funkcje, jakie pełnią poszczególne media.

Uczelnie w Toruniu, które mają w swojej ofercie kierunek medioznawstwo

Medioznawstwo można studiować na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który mieści się przy ulicy Fosa Staromiejska 1a. Kierunek medioznawstwo dostępny jest na poziomie studiów I stopnia, tzn. studiów licencjackich. Uczelnia planuje jednak wkrótce uruchomić na tym kierunku studia II stopnia, tzn. studia magisterskie.

Studenci medioznawstwa wybierają w toku studiów jeden z 5 modułów:

•teorie mediów,

•działanie i praktyki mediów,

•umiejętności i technologie medialne,

•moduł przedmiotów do wyboru wzbogacających program,

•krytyczne ujęcia mediów.

Praca dla absolwenta medioznawstwa

Gdzie znajdują zatrudnienie medioznawcy? Część absolwentów podejmuje pracę w mediach – telewizji, prasie, radio czy Internecie; inni z kolei zajmują się pracą badawczą w instytutach badawczych lub jednostkach specjalizujących się w monitorowaniu mediów. Wielu medioznawców podejmuje pracę w domach mediowych, zajmując się zakupem lub sprzedażą mediów. Są też i tacy, którzy decydują się na karierę naukową i w ramach studiów doktoranckich zgłębiają meandry polskich i światowych mediów.

Studia w Toruniu

Toruń to piękne miasto w województwie kujawsko-pomorskim, które słynie ze starówki wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Choć Toruń nie jest tak rozbudowany, jak inne miasta akademickie w Polsce, nie oznacza to wcale, że studenci nie mogą liczyć na moc studenckich atrakcji! Toruń może pochwalić się ciekawą ofertą kulturalną, a na studentów czekają tutejsze kawiarnie, puby i dyskoteki. W końcu czas studiów to nie tylko nauka!

Zaletą Torunia, która wynika z faktu, że nie jest to miasto rozmiaru Trójmiasta, Krakowa czy Warszawy, jest to, że ceny najmu studenckich mieszkań lub pokoi w mieszkaniach studenckich nie są wysokie. Dwupokojowe mieszkania w bliskim sąsiedztwie UMK, np. na Bydgoskim Przedmieściu, wynająć można za ok. 800-1200 złotych. Pokój można znaleźć tutaj już za 400 złotych!

Książka dla medioznawcy

Lekturą, która z pewnością zainteresuje przyszłych medioznawców, jest „Od telewizji masowej do Netfliksa. Telewizja w Stanach Zjednoczonych w epoce cyfrowej” autorstwa Alicji Jaskierni. Autorka bierze pod lupę media amerykańskie, ponieważ to one wyznaczają kierunki rozwoju mediów w innych krajach i wskazują nowe trendy.Autor: Kamil Januś
Data publikacji: 10.04.2017
Polecane filmy
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
Tydzień Mózgu UMK

Tydzień Mózgu UMK

Wydarzenie “Tydzień Mózgu” zgromadzi w dniach 12-17 marca 2018 r. w Toruniu wybitnych specjalistów z dziedziny neuronauki. Jest to już w trzeci toruński Tydzień, który jest częścią organizowanych na całym świecie wydarzeń mających na celu popularyzację wiedzy na temat mózgu, ...

czytaj więcej >>

Nagrody dla studenckich inicjatyw UMK

Nagrody dla studenckich inicjatyw UMK

Poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu ProJuvenes. W gronie laureatów znalazły się Studencka Liga Piętek Piłkarskich Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Olimpiada Międzywydziałowa „Copernicada”. Nagrody przyznane przez środowisko studenckie zainicjowane przez Parlament ...

czytaj więcej >>

Studenci UMK w gronie laureatów Miejskiego Programu Stypendialnego

Studenci UMK w gronie laureatów Miejskiego Programu Stypendialnego

Ogłoszono laureatów tegorocznego Miejskiego Programu Stypendialnego. 54 studentów kształcących się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika znalazło się w gronie nagrodzonych stypendiami Prezydenta Torunia.

czytaj więcej >>

UMK w gronie liderów polskich szkół biznesu

UMK w gronie liderów polskich szkół biznesu

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu trafił do czołówki zestawienia opracowanego przez Eduniversal Business School. Wydział uplasował się na piątej pozycji wśród polskich szkół biznesu. Jednocześnie jednostka otrzymała trzy Palmy ...

czytaj więcej >>

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wysoko w rankingu

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wysoko w rankingu

Miesięcznik "Rzeczpospolita" opublikował ranking wydziałów i uczelni ekonomicznych. W najnowszym zestawieniu Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uplasował się na wysokiej siódmej pozycji.

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy