Kierunki studiów Studia na kierunku biologia w Toruniu - www.studiatorun.com

top
Studia na kierunku biologia w Toruniu
Studia na kierunku biologia w Toruniu

Po maturze planujesz studiować biologię? Jeśli chcesz dostać się na studia w Toruniu, już teraz zapoznaj się z ofertą edukacyjną toruńskich uczelni i sprawdź koniecznie, jakie atrakcje przygotowało dla studentów to miasto! Przygotowaliśmy dla Ciebie kompendium wiedzy na ten temat – zapraszamy do lektury!



Jeśli swoją przyszłość wiążesz ze studiami na kierunku biologia, to na pewno interesujesz się przyrodą, a w szkole chętnie uczyłaś/-eś się takich przedmiotów jak biologia, geografia czy chemia. Musisz jednak wiedzieć, że studia biologiczne to nie to samo, co lekcje biologii w szkole średniej.

Oczywistą kwestią jest fakt, że na studiach z zakresu biologii omawia się nieporównywalnie szerszą tematykę. Przyszli biolodzy badają między innymi to, jak powstaje życie, a także to, jak się rozwija. W polu ich zainteresowań jest również budowa organizmów oraz ich czynności oraz funkcjonowanie organizmów w środowisku.

Biologia, jako nauka, obejmuje szeroki wachlarz rozmaitych zagadnień badawczych. Często postrzega się te zagadnienia jako samodzielne dyscypliny naukowe, a sama biologia opisywana jest jako tort, który można dzielić na „kawałki”, takie jak zoologia, botanika oraz mikrobiologia, wydzielając równocześnie warstwy poszczególnych kawałków – fizjologię, cytologię i ekologię.

Co ważne, biologia rozwija się niezwykle dynamicznie, dlatego też kandydat na biologię powinien wykazywać naukową ciekawość i stałą chęć rozwoju intelektualnego. Z pewnością wśród cech idealnego kandydata na ten kierunek studiów powinny znaleźć się dociekliwość, rzetelność, cierpliwość i wytrwałość. Okażą się one nad wyraz pomocne już podczas zajęć akademickich w laboratorium, a także na dalszych etapach kariery zawodowej, w samodzielnej pracy.

Uczelnie w Toruniu, które prowadzą kierunek biologia

Studia biologiczne w Toruniu można podjąć na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Wydział ten znajduje się przy ulicy Lwowskiej. Są to studia I oraz II stopnia, dostępne w trybie dziennym. W ofercie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są również studia I stopnia na kierunku biologia sądowa.

Warto dodać, że biologia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika cieszy się świetnymi opiniami, które znajdują odzwierciedlenie także w rankingach publikowanych w magazynach „Perspektywy” i „Polityka” – toruńska uczelnia jest wysoko oceniana w tych zestawieniach.

Perspektywy zawodowe absolwenta biologii

Gdzie pracują biolodzy? Mają do wyboru kilka różnych ścieżek kariery zawodowej. To, na którą się finalnie zdecydują, zależy między innymi od ich indywidualnych preferencji, zainteresowań, a także ukończonej specjalności studiów. Potencjalne miejsca pracy absolwentów biologii to:

•laboratoria badawcze prowadzące badania na podstawie materiału biologicznego,
•laboratoria diagnostyczne,
•instytucje naukowo-badawcze,
•placówki ochrony przyrody,
•ośrodki hodowli roślin,
•ośrodki hodowli zwierząt,
•jednostki monitoringu przyrodniczego,
•jednostki ochrony środowiska,
•instytucje ekologiczne,
•szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie – jako nauczyciele biologii lub przyrody,
•ogrody botaniczne,
•ogrody zoologiczne
•i inne...

Studia w Toruniu

Toruń, jako miasto studenckie, posiada kilka niezaprzeczalnych atutów. Jednym z nich jest szeroki wachlarz imprez kulturalnych wszelkiego rodzaju. Kolejnym – niewątpliwy urok miasta, zwłaszcza jego starówki. Toruń, na tle innych miast akademickich, wydaje się kameralny, jednak studenci nie muszą się obawiać – atrakcji dla nich jest w Toruniu co nie miara! I to kolejny duży plus miasta – w Toruniu działa prężnie wiele kawiarni, pubów i klubów, które mogą śmiało konkurować ze stołeczną ofertą. Atmosfera Torunia z pewnością sprzyja „studenckiemu życiu”, o czym na własnej skórze przekonają się przyszli studenci biologii i innych kierunków.

Jeszcze innym atutem Torunia są względnie niewysokie koszty wynajmu mieszkania lub pokoju, niższe w stosunku do Warszawy, Krakowa, Wrocławia czy innego dużego ośrodka akademickiego. Wynajem mieszkania 2-, 3- albo 4-pokojowego to zazwyczaj koszt od 700 do 1500 złotych - w zależności od metrażu, lokalizacji i standardu wykończenia. Takie mieszkanie, wynajmowane razem ze znajomymi, to z pewnością rozwiązaniem na studencką kieszeń. Studenci mogą również wybrać akademik.

Lektura dla biologa

Jeśli interesuje Cię świat przyrody, może przypaść Ci do gustu wyjątkowa lektura – książka pt. „Sekretne życie drzew” autorstwa Petera Wohllebena. Autor jest leśniczym i dzieli się z czytelnikami fascynującymi historiami o zdolnościach drzew. Przytacza zdumiewające wyniki najnowszych badań naukowych, pisze o swoich obserwacjach z codziennej pracy w lesie. Równocześnie otwiera przed czytelnikami sekretny świat drzew i roślin, jakiego nie znamy. Zdecydowanie polecamy tę lekturę!



Autor: Klara Biały

Data publikacji: 20.05.2017
Polecane filmy
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię




Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wysoko w rankingu

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wysoko w rankingu

Miesięcznik "Rzeczpospolita" opublikował ranking wydziałów i uczelni ekonomicznych. W najnowszym zestawieniu Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uplasował się na wysokiej siódmej pozycji.

czytaj więcej >>

UMK wysoko w prestiżowych rankingach

UMK wysoko w prestiżowych rankingach

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu odnotował awans w tegorocznej edycji prestiżowego Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw i zajął wysoką dziewiątą pozycję. Jednocześnie uczelnia potwierdziła swoją renomę po raz kolejny trafiając do zestawienia QS World University Rankings. ...

czytaj więcej >>

WSB w Toruniu rozpoczęła rekrutację! Do 15 lipca specjalne promocje

WSB w Toruniu rozpoczęła rekrutację! Do 15 lipca specjalne promocje

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu rozpoczęła rekrutację na studia I i II stopnia, na których kształcenie rozpocznie się od października br. Dla osób, które dokonają rejestracji przed 15 lipca, uczelnia przygotowała szereg specjalnych promocji obejmujących czesne oraz opłatę ...

czytaj więcej >>

Forum Przedsiębiorczości Akademickiej 2017 na UMK

Forum Przedsiębiorczości Akademickiej 2017 na UMK

Aula Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu już w najbliższą środę - 7 czerwca br., wypełni się gośćmi tegorocznego Forum Przedsiębiorczości Akademickiej. Wydarzenie organizuje Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UMK, a jego rozpoczęcie planuje się na godzinę 9:00.

czytaj więcej >>

Fizyka techniczna na UMK wysoko w Rankingu Studiów Inżynierskich

Fizyka techniczna na UMK wysoko w Rankingu Studiów Inżynierskich

Kierunek Fizyka technika prowadzony przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zajął jedną z czołowych pozycji w pierwszej edycji Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017. W swojej kategorii Fizyka techniczna ...

czytaj więcej >>



Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy