Kierunki studiów Studia w Toruniu na kierunku design w biznesie - www.studiatorun.com

top
Studia w Toruniu na kierunku design w biznesie
Studia w Toruniu na kierunku design w biznesie

Jeśli wybierasz się na studia w Toruniu na kierunku design w biznesie, to polecamy się Twojej uwadze! Nasza redakcja zebrała kilka najważniejszych informacji o tych studiach!Chciałbyś studiować kierunek artystyczny, ale równocześnie zdobywać rzetelną wiedzę biznesową? Na studiach chcesz poznać zależności między światem sztuki i światem biznesu? Chcesz wiedzieć, jak zakłada się w Polsce własną działalność gospodarczą oraz jakie prawidła rządzą jej prowadzeniem? Chcesz nauczyć się, w jaki sposób, z wykorzystaniem nowatorskich metod promocji oraz sprzedaży, z powodzeniem wprowadzać na rynek nowe produkty i usługi? Kierunek design w biznesie może być dla Ciebie doskonałym wyborem!

Ten kierunek studiów stanowi bowiem odpowiedź na aktualne zapotrzebowanie coraz bardziej wymagającego rynku pracy, który od pracownika wymaga nie tylko wiedzy, ale i doświadczenia z różnych dziedzin, często dosyć odległych od siebie, tak jak jest to właśnie w przypadku designu i biznesu.

Gdzie można rozpocząć studia w Toruniu na kierunku design w biznesie?

Osoby zainteresowane kierunkiem design w biznesie mogą rozpocząć studia na prywatnej uczelni, jaką jest Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu. Uczelnia mieści się przy ulicy Młodzieżowej 31a. Kierunek design w biznesie prowadzony jest tutaj w ramach studiów I stopnia, a więc studiów licencjackich, dostępnych tak dziennie, jak i zaocznie.

Program studiów przewiduje wybór 1 z 4 specjalności - są to:
•design produktów i usług,
•design opakowań,
•projektowanie marki i wizerunku marki,
•projektowanie przestrzeni użytkowej.

Studenci uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez praktyków z branży designów oraz artystów, a nauka odbywa się z wykorzystaniem tradycyjnych oraz nowoczesnych technik plastycznych; nie tylko w siedzibie uczelni, ale także podczas plenerów czy warsztatów, w których biorą udział studenci.

Studia w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu, która jest uczelnią prywatną, kosztują już od 330 złotych miesięcznie. Decydując się na studia w Wyższej Szkole Bankowej, warto pamiętać, że istnieje możliwość, aby skorzystać z dofinansowania z Funduszy Europejskich - wybrane specjalności na studiach niestacjonarnych, są wówczas tańsze.

Praca dla absolwenta kierunku design w biznesie

Dzięki połączeniu wiedzy na temat biznesu oraz wiedzy humanistycznej oraz zdobywanych w toku studiów umiejętności z zakresu projektowania, absolwenci designu w biznesie mogą podejmować pracę w wielu branżach, między innymi jako:
•pracownicy działów odpowiedzialnych za stronę wizualną produktów,
•producenci opakowań,
•pracownicy agencji reklamowych i marketingowych,
•pracownicy działów marketingu i PR,
•pracownicy działów rozwoju koncepcji oraz strategii produktów i usług,
•pracownicy działów odpowiedzialne za nadzorowanie wdrażania produktów i usług,
•pracownicy studiów projektowych,
•visual merchandiserzy lub specjaliści ds. aranżacji przestrzeni handlowej,
•product managerzy,
•account managerzy lub specjaliści ds. kontaktu z klientem,
•brand managerzy lub specjaliści ds. promocji marki,
•pracownicy działów projektowania i wdrażania produktów/usług
•itp.

Studia w Toruniu

Toruń, jako miasto studenckie, ma liczne zalety. Jedną z nich jest wyjątkowy klimat, potęgowany urokiem wpisanego na Listę UNESCO średniowiecznego zespołu miejskiego. Kolejna zaleta to bogata oferta kulturalna (kina, teatry, galerie sztuki, muzea, koncerty i festiwale). Następna rzecz dla jednych może być wadą, dla innych zaś dużą zaletą - Toruń jest bardziej kameralny niż większe ośrodki akademickie w Polsce. Nie oznacza to jednak wcale, że studenci nie mogą liczyć w Toruniu na atrakcje, które są udziałem ich kolegów w Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie.

Inną zaletą Torunia, wynikającą właśnie z faktu, iż nie jest to duży akademicki ośrodek, są przystępne ceny wynajmu studenckiego pokoju czy mieszkania. Wynajem mieszkania składającego się z dwóch pokoi to koszt od 800 złotych do 1200 złotych. Ceny zależą od dokładnej lokalizacji i standardu wykończenia.

Lektura dla studentów designu w biznesie

Ciekawa książka, której tematyka będzie zgłębiana w ramach przedmiotu Design Thinking wykładanego na kierunku design w biznesie, to Design thinking dla przedsiębiorców i małych firm. Potęga myślenia projektowego w codziennej pracy. Polecamy tę lekturę wszystkim, którym nieobce jest myślenie projektowe!Autor: Patrycja Gawryluk

Data publikacji: 22.04.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
Tydzień Mózgu UMK

Tydzień Mózgu UMK

Wydarzenie “Tydzień Mózgu” zgromadzi w dniach 12-17 marca 2018 r. w Toruniu wybitnych specjalistów z dziedziny neuronauki. Jest to już w trzeci toruński Tydzień, który jest częścią organizowanych na całym świecie wydarzeń mających na celu popularyzację wiedzy na temat mózgu, ...

czytaj więcej >>

Nagrody dla studenckich inicjatyw UMK

Nagrody dla studenckich inicjatyw UMK

Poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu ProJuvenes. W gronie laureatów znalazły się Studencka Liga Piętek Piłkarskich Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Olimpiada Międzywydziałowa „Copernicada”. Nagrody przyznane przez środowisko studenckie zainicjowane przez Parlament ...

czytaj więcej >>

Studenci UMK w gronie laureatów Miejskiego Programu Stypendialnego

Studenci UMK w gronie laureatów Miejskiego Programu Stypendialnego

Ogłoszono laureatów tegorocznego Miejskiego Programu Stypendialnego. 54 studentów kształcących się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika znalazło się w gronie nagrodzonych stypendiami Prezydenta Torunia.

czytaj więcej >>

UMK w gronie liderów polskich szkół biznesu

UMK w gronie liderów polskich szkół biznesu

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu trafił do czołówki zestawienia opracowanego przez Eduniversal Business School. Wydział uplasował się na piątej pozycji wśród polskich szkół biznesu. Jednocześnie jednostka otrzymała trzy Palmy ...

czytaj więcej >>

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wysoko w rankingu

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wysoko w rankingu

Miesięcznik "Rzeczpospolita" opublikował ranking wydziałów i uczelni ekonomicznych. W najnowszym zestawieniu Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uplasował się na wysokiej siódmej pozycji.

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy