Aktualności Bydgoski Festiwal Nauki startuje już 24 maja! - www.studiatorun.com

top
Bydgoski Festiwal Nauki startuje już 24 maja!
Bydgoski Festiwal Nauki startuje już 24 maja!

festiwalnauki.bydgoszcz.pl

Już w najbliższą środę 24 maja br. rozpocznie się VIII Bydgoski Festiwal Nauki. Tegoroczna odsłona wydarzenia obejmować będzie liczne atrakcje humanistyczne, przyrodnicze, społeczne, artystyczne, techniczne, medyczne, a także związane z naukami ścisłymi i o zdrowiu. Największą imprezę popularnonaukową w regionie organizują wspólnie środowiska akademickie i pozauczelniane.

Bydgoski Festiwal Nauki jest wydarzeniem odbywającym się regularnie od 2010 roku, a jego hasłem przewodnim jest „Złap bakcyla nauki”. Impreza ma pokazać inspirującą i fascynującą stronę nauki, a w jej przygotowanie każdego roku angażują się studenci, pracownicy naukowo-dydaktyczni oraz partnerzy bydgoskich szkół wyższych.

Ósma edycja Festiwalu zorganizowana zostanie przy udziale m.in.: Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, Wyższej Szkoły Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoskiej Szkoły Wyższej. Swój wkład w opracowanie oferty programowej imprezy mają również jednostki zewnętrzne, łącznie z policją, strażą pożarną, fundacjami, firmami prywatnymi oraz instytucjami kultury.

Bydgoski Festiwal Nauki ma popularyzować naukę, kulturę oraz sztukę wśród osób zamieszkujących w Bydgoszczy i jej najbliższych okolicach. Wydarzenie jest okazją, by zaprezentować najważniejsze osiągnięcia naukowo-techniczne, jak również wzbudzić zainteresowanie tematyką szeroko pojętej kultury i sztuki. Formuła kilkudniowej imprezy opiera się na prowadzeniu wykładów, warsztatów, pokazów, eksperymentów, dyskusji panelowych, wystaw oraz koncertów. Uwzględnione w programie atrakcje obejmują zagadnienia z różnych dziedzin nauki: ścisłej, humanistycznej, przyrodniczej, społecznej, technicznej, medycznej oraz o zdrowiu.
Data publikacji: 22.05.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
Tydzień Mózgu UMK

Tydzień Mózgu UMK

Wydarzenie “Tydzień Mózgu” zgromadzi w dniach 12-17 marca 2018 r. w Toruniu wybitnych specjalistów z dziedziny neuronauki. Jest to już w trzeci toruński Tydzień, który jest częścią organizowanych na całym świecie wydarzeń mających na celu popularyzację wiedzy na temat mózgu, ...

czytaj więcej >>

Nagrody dla studenckich inicjatyw UMK

Nagrody dla studenckich inicjatyw UMK

Poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu ProJuvenes. W gronie laureatów znalazły się Studencka Liga Piętek Piłkarskich Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Olimpiada Międzywydziałowa „Copernicada”. Nagrody przyznane przez środowisko studenckie zainicjowane przez Parlament ...

czytaj więcej >>

Studenci UMK w gronie laureatów Miejskiego Programu Stypendialnego

Studenci UMK w gronie laureatów Miejskiego Programu Stypendialnego

Ogłoszono laureatów tegorocznego Miejskiego Programu Stypendialnego. 54 studentów kształcących się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika znalazło się w gronie nagrodzonych stypendiami Prezydenta Torunia.

czytaj więcej >>

UMK w gronie liderów polskich szkół biznesu

UMK w gronie liderów polskich szkół biznesu

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu trafił do czołówki zestawienia opracowanego przez Eduniversal Business School. Wydział uplasował się na piątej pozycji wśród polskich szkół biznesu. Jednocześnie jednostka otrzymała trzy Palmy ...

czytaj więcej >>

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wysoko w rankingu

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wysoko w rankingu

Miesięcznik "Rzeczpospolita" opublikował ranking wydziałów i uczelni ekonomicznych. W najnowszym zestawieniu Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uplasował się na wysokiej siódmej pozycji.

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy