Aktualności Fizyka techniczna na UMK wysoko w Rankingu Studiów Inżynierskich - www.studiatorun.com

top
Fizyka techniczna na UMK wysoko w Rankingu Studiów Inżynierskich
Fizyka techniczna na UMK wysoko w Rankingu Studiów Inżynierskich

www.umk.pl

Kierunek Fizyka technika prowadzony przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zajął jedną z czołowych pozycji w pierwszej edycji Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017. W swojej kategorii Fizyka techniczna na UMK wyprzedziła analogiczne kierunki prowadzone na Politechnikach: Wrocławskiej, Poznańskiej i Gdańskiej.

W Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanym przez miesięcznik Perspektywy oceniono cieszące się największą popularnością kierunki studiów w dziedzinach technicznych. W klasyfikacji ujęto polskie uczelnie akademickie zarówno publiczne, jak i niepubliczne. Spośród 21 ocenianych kierunków Fizyka techniczna na UMK uplasowała się na trzecim miejscu w swojej grupie, a wyprzedziły ją jedynie oferty przygotowane przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie oraz Politechnikę Warszawską.

W rankingu Studiów Inżynierskich zaprezentowano łącznie 26 polskich uczelni akademickich, które w ramach swoich 288 wydziałów prowadzą 311 wzorcowych programów studiów. Zestawienie obejmuje kierunki kończące się uzyskaniem tytułu inżyniera bądź magistra inżyniera.

Kapituła dokonująca oceny oferowanych studiów brała pod uwagę 6 głównych kryteriów z 13 wskaźnikami. Były to: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał akademicki, efektywność naukowa, potencjał dydaktyczny oraz innowacyjność. Szczegółowe informacje o Rankingu Studiów Inżynierskich wraz z pełną listą laureatów we wszystkich kategoriach znajdują się na stronie internetowej: www.engineering.perspektywy.pl.
Data publikacji: 22.05.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
Tydzień Mózgu UMK

Tydzień Mózgu UMK

Wydarzenie “Tydzień Mózgu” zgromadzi w dniach 12-17 marca 2018 r. w Toruniu wybitnych specjalistów z dziedziny neuronauki. Jest to już w trzeci toruński Tydzień, który jest częścią organizowanych na całym świecie wydarzeń mających na celu popularyzację wiedzy na temat mózgu, ...

czytaj więcej >>

Nagrody dla studenckich inicjatyw UMK

Nagrody dla studenckich inicjatyw UMK

Poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu ProJuvenes. W gronie laureatów znalazły się Studencka Liga Piętek Piłkarskich Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Olimpiada Międzywydziałowa „Copernicada”. Nagrody przyznane przez środowisko studenckie zainicjowane przez Parlament ...

czytaj więcej >>

Studenci UMK w gronie laureatów Miejskiego Programu Stypendialnego

Studenci UMK w gronie laureatów Miejskiego Programu Stypendialnego

Ogłoszono laureatów tegorocznego Miejskiego Programu Stypendialnego. 54 studentów kształcących się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika znalazło się w gronie nagrodzonych stypendiami Prezydenta Torunia.

czytaj więcej >>

UMK w gronie liderów polskich szkół biznesu

UMK w gronie liderów polskich szkół biznesu

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu trafił do czołówki zestawienia opracowanego przez Eduniversal Business School. Wydział uplasował się na piątej pozycji wśród polskich szkół biznesu. Jednocześnie jednostka otrzymała trzy Palmy ...

czytaj więcej >>

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wysoko w rankingu

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wysoko w rankingu

Miesięcznik "Rzeczpospolita" opublikował ranking wydziałów i uczelni ekonomicznych. W najnowszym zestawieniu Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uplasował się na wysokiej siódmej pozycji.

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy