Aktualności Tydzień Mózgu UMK - www.studiatorun.com

top
Tydzień Mózgu UMK
Tydzień Mózgu UMK

https://www.wykop.pl/tag/umk/

Wydarzenie “Tydzień Mózgu” zgromadzi w dniach 12-17 marca 2018 r. w Toruniu wybitnych specjalistów z dziedziny neuronauki. Jest to już w trzeci toruński Tydzień, który jest częścią organizowanych na całym świecie wydarzeń mających na celu popularyzację wiedzy na temat mózgu, układu nerwowego i ich działania oraz prezentację współczesnych odkryć z dziedziny neuronauki.

Toruńska edycja imprezy organizowana jest przez Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wraz z Laboratorium Neurokognitywnym Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii UMK oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. W jej ramach odbędzie się cykl spotkań, w którego czasie naukowcy z różnych polskich ośrodków badawczych przedstawią swoje projekty. Uczestnicy Tygodnia będą mogli wysłuchać prezentacji pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, a także naukowców Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale należy się zapisać elektronicznie.

W ramach Tygodnia Mózgu poruszone zostaną tematy wpływu gier komputerowych na mózg, neurobiologii stresu, tego, co Facebook robi z naszym mózgiem, estetyki obrazu jako wyzwania dla neuronauki, związków HRV z procesami emocjonalnymi i twórczymi, transhumanizmu, teorii naśladowania, gier komputerowych w edukacji matematycznej, zegara biologicznego i pamięci przestrzennej.

W trakcie wydarzenie będą miały miejsce liczne pokazy poprowadzone przez studentów psychologii i kognitywistyki UMK. Będzie można wziąć udział także w warsztatach poświęconych biofeedbackowi w sztuce, eyetrackingowi w kontekście rozpoznawania emocji oraz nowoczesnemu badaniu funkcji poznawczych i neurofizjologii artysty w performance. Aby wziąć udział w warsztatach, należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej: tydzienmozgu.umk.pl, liczba miejsc jest ograniczona.
Data publikacji: 09.03.2018
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Komentarze użytkowników

Hannah Price

uxqPGWS0D1RR Scie http://fw5dx.com/#Mbf9eyRB-fSJ Mbf9eyRB, bf02bPlOJusK, [url=http://fgsjd.com]oF9eOp96w[/url], [vEruyC3FbzV](http://ntpow.com "vEruyC3FbzV"), [http://u7adv.com 00Cso2Gi],

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny (GUM)

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (PWSF) im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny (UMED) im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
Nagrody dla studenckich inicjatyw UMK

Nagrody dla studenckich inicjatyw UMK

Poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu ProJuvenes. W gronie laureatów znalazły się Studencka Liga Piętek Piłkarskich Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Olimpiada Międzywydziałowa „Copernicada”. Nagrody przyznane przez środowisko studenckie zainicjowane przez Parlament ...

czytaj więcej >>

Studenci UMK w gronie laureatów Miejskiego Programu Stypendialnego

Studenci UMK w gronie laureatów Miejskiego Programu Stypendialnego

Ogłoszono laureatów tegorocznego Miejskiego Programu Stypendialnego. 54 studentów kształcących się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika znalazło się w gronie nagrodzonych stypendiami Prezydenta Torunia.

czytaj więcej >>

UMK w gronie liderów polskich szkół biznesu

UMK w gronie liderów polskich szkół biznesu

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu trafił do czołówki zestawienia opracowanego przez Eduniversal Business School. Wydział uplasował się na piątej pozycji wśród polskich szkół biznesu. Jednocześnie jednostka otrzymała trzy Palmy ...

czytaj więcej >>

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wysoko w rankingu

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wysoko w rankingu

Miesięcznik "Rzeczpospolita" opublikował ranking wydziałów i uczelni ekonomicznych. W najnowszym zestawieniu Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uplasował się na wysokiej siódmej pozycji.

czytaj więcej >>

UMK wysoko w prestiżowych rankingach

UMK wysoko w prestiżowych rankingach

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu odnotował awans w tegorocznej edycji prestiżowego Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw i zajął wysoką dziewiątą pozycję. Jednocześnie uczelnia potwierdziła swoją renomę po raz kolejny trafiając do zestawienia QS World University Rankings. ...

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy