Aktualności UMK wysoko w prestiżowych rankingach - www.studiatorun.com

top
UMK wysoko w prestiżowych rankingach
UMK wysoko w prestiżowych rankingach

www.umk.pl

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu odnotował awans w tegorocznej edycji prestiżowego Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw i zajął wysoką dziewiątą pozycję. Jednocześnie uczelnia potwierdziła swoją renomę po raz kolejny trafiając do zestawienia QS World University Rankings.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy to jedno z najważniejszych w Polsce zestawień poświęconych szkolnictwu wyższemu. W publikacji kwalifikowane są uczelnie akademickie, niepubliczne uczelnie magisterskie, państwowe wyższe szkoły zawodowe oraz uniwersytety. W tegorocznym rankingu Uniwersytet Mikołaja Kopernika uplasował się na 9 pozycji w całym kraju, co jest wynikiem o jedną lokatę wyższym w porównaniu z poprzednią edycją. Jednocześnie uczelnia znalazła się na 5 miejscu w grupie uniwersytetów. W ocenie poszczególnych kryteriów UMK odnotował wysokie wyniki pod względem potencjału naukowego (6. pozycja), innowacyjności (7.) oraz prestiżu (7.). Laureatami rankingu zostały ex aequo dwie uczelnie: Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński.

Swoją wysoką pozycję Uniwersytet Mikołaja Kopernika potwierdził nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Uczelnia została ujęta w prestiżowym zestawieniu QS World University Rankings, do którego trafiło zaledwie 3% najlepszych szkół wyższych z całego świata. W tegorocznej edycji rankingu uwzględniono 959 uczelni, z czego zaledwie 9 funkcjonujących w naszym kraju. UMK powtórzył ten sukces już po raz piąty. Zostawienie od 2004 roku przygotowuje organizacja Quacquarelli Symonds.
Data publikacji: 10.06.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
Tydzień Mózgu UMK

Tydzień Mózgu UMK

Wydarzenie “Tydzień Mózgu” zgromadzi w dniach 12-17 marca 2018 r. w Toruniu wybitnych specjalistów z dziedziny neuronauki. Jest to już w trzeci toruński Tydzień, który jest częścią organizowanych na całym świecie wydarzeń mających na celu popularyzację wiedzy na temat mózgu, ...

czytaj więcej >>

Nagrody dla studenckich inicjatyw UMK

Nagrody dla studenckich inicjatyw UMK

Poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu ProJuvenes. W gronie laureatów znalazły się Studencka Liga Piętek Piłkarskich Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Olimpiada Międzywydziałowa „Copernicada”. Nagrody przyznane przez środowisko studenckie zainicjowane przez Parlament ...

czytaj więcej >>

Studenci UMK w gronie laureatów Miejskiego Programu Stypendialnego

Studenci UMK w gronie laureatów Miejskiego Programu Stypendialnego

Ogłoszono laureatów tegorocznego Miejskiego Programu Stypendialnego. 54 studentów kształcących się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika znalazło się w gronie nagrodzonych stypendiami Prezydenta Torunia.

czytaj więcej >>

UMK w gronie liderów polskich szkół biznesu

UMK w gronie liderów polskich szkół biznesu

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu trafił do czołówki zestawienia opracowanego przez Eduniversal Business School. Wydział uplasował się na piątej pozycji wśród polskich szkół biznesu. Jednocześnie jednostka otrzymała trzy Palmy ...

czytaj więcej >>

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wysoko w rankingu

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wysoko w rankingu

Miesięcznik "Rzeczpospolita" opublikował ranking wydziałów i uczelni ekonomicznych. W najnowszym zestawieniu Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uplasował się na wysokiej siódmej pozycji.

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy