Aktualności UMK zaprasza na 17. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki - www.studiatorun.com

top
UMK zaprasza na 17. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki
UMK zaprasza na 17. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

www.umk.pl, fot. Anna Bielawiec-Osińska

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza do udziału w 17. Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki, który rozpocznie się już w najbliższy piątek. Wydarzenie potrwa od 21 do 25 kwietnia br., a jego tematyką przewodnią będzie Wisła, co stanowi nawiązanie do obchodzonego w całej Polsce roku Wisły. Od dnia 10 kwietnia trwają zapisy na część imprez festiwalowych, wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny.

Program tegorocznej edycji wydarzenia obejmuje 135 atrakcji, takich jak: wykłady, pokazy laboratoryjne i plenerowe, inscenizacje, dyskusje, konkursy, koncerty, spektakle teatralne, pokazy filmowe, wystawy oraz degustacje. Pełen program Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki dostępny jest w wersji elektronicznej na stronie wydarzenia, a także w formie drukowanej w Centrum Kultury Dwór Artusa oraz Centrum Promocji i Informacji UMK.

Część atrakcji zaplanowanych w ramach 17. edycji wydarzenia objęta jest obowiązkowymi zapisami lub wejściówkami. Elektroniczna rejestracja uczestników została uruchomiona w dniu 10 kwietnia, zaś wydawanie wejściówek odbędzie się 19 kwietnia w Centrum Kultury „Dwór Artusa” (Toruń, Rynek Staromiejski 6)

W dniu 7 kwietnia przeprowadzono konferencję prasową poświęconą 17. Toruńskiemu Festiwalowi Nauki i Sztuki. Spotkanie odbyło się w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, przy udziale przedstawicieli Rady Programowej TFNiS, prorektora UMK dr hab. Mieczysława Kunz, pełnomocnika Rektora UMK ds. promocji dr Moniki Wiśniewskiej, kierownika Centrum Promocji i Informacji UMK, dyrektora Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy Zbigniewa Derkowskiego oraz dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Torunia – Aleksandra Anikowskiego.
Data publikacji: 18.04.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
Tydzień Mózgu UMK

Tydzień Mózgu UMK

Wydarzenie “Tydzień Mózgu” zgromadzi w dniach 12-17 marca 2018 r. w Toruniu wybitnych specjalistów z dziedziny neuronauki. Jest to już w trzeci toruński Tydzień, który jest częścią organizowanych na całym świecie wydarzeń mających na celu popularyzację wiedzy na temat mózgu, ...

czytaj więcej >>

Nagrody dla studenckich inicjatyw UMK

Nagrody dla studenckich inicjatyw UMK

Poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu ProJuvenes. W gronie laureatów znalazły się Studencka Liga Piętek Piłkarskich Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Olimpiada Międzywydziałowa „Copernicada”. Nagrody przyznane przez środowisko studenckie zainicjowane przez Parlament ...

czytaj więcej >>

Studenci UMK w gronie laureatów Miejskiego Programu Stypendialnego

Studenci UMK w gronie laureatów Miejskiego Programu Stypendialnego

Ogłoszono laureatów tegorocznego Miejskiego Programu Stypendialnego. 54 studentów kształcących się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika znalazło się w gronie nagrodzonych stypendiami Prezydenta Torunia.

czytaj więcej >>

UMK w gronie liderów polskich szkół biznesu

UMK w gronie liderów polskich szkół biznesu

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu trafił do czołówki zestawienia opracowanego przez Eduniversal Business School. Wydział uplasował się na piątej pozycji wśród polskich szkół biznesu. Jednocześnie jednostka otrzymała trzy Palmy ...

czytaj więcej >>

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wysoko w rankingu

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wysoko w rankingu

Miesięcznik "Rzeczpospolita" opublikował ranking wydziałów i uczelni ekonomicznych. W najnowszym zestawieniu Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uplasował się na wysokiej siódmej pozycji.

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy