Aktualności Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wysoko w rankingu - www.studiatorun.com

top
Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wysoko w rankingu
Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wysoko w rankingu

fot. Andrzej Romański

Miesięcznik "Rzeczpospolita" opublikował ranking wydziałów i uczelni ekonomicznych. W najnowszym zestawieniu Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uplasował się na wysokiej siódmej pozycji.

Ranking "Rzeczypospolitej" pozwala maturzystom świadomie wybrać najlepsze studia ekonomiczne w Polsce. Publikacja opiera się na czterech kryteriach podsumowujących: jakość nauczania (35% oceny), karierę absolwentów (30%), potencjał naukowy (20%) oraz stopień umiędzynarodowienia (15%).

Do tegorocznego zestawienia zakwalifikowało się 27 wydziałów ekonomicznych, które prowadzą polskie uczelnie publiczne. Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zajął siódme miejsce, wyprzedzając m.in. Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego, Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Łódzkiego, oraz wydziały ekonomii i zarządzania funkcjonująca na: Politechnice Gdańskiej, Politechnice Warszawskiej, Politechnice Wrocławskiej oraz Politechnice Poznańskiej. Najwyższe noty dla WNEiZ UMK zostały przyznane w zakresie jakości nauczania i kariery absolwentów.

Laureatem tegorocznego rankingu wydziałów ekonomicznych "Rzeczpospolitej" został Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Na drugim miejscu uplasował się Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, zaś trzecia pozycja przypadła Wydziałowi Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Ranking został opracowany na podstawie danych Ośrodka Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego, który odpowiada za stworzenie i rozwój krajowego Systemu Informacji o Nauce i Szkolnictwie Wyższym POL-ON.
Data publikacji: 07.11.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
Tydzień Mózgu UMK

Tydzień Mózgu UMK

Wydarzenie “Tydzień Mózgu” zgromadzi w dniach 12-17 marca 2018 r. w Toruniu wybitnych specjalistów z dziedziny neuronauki. Jest to już w trzeci toruński Tydzień, który jest częścią organizowanych na całym świecie wydarzeń mających na celu popularyzację wiedzy na temat mózgu, ...

czytaj więcej >>

Nagrody dla studenckich inicjatyw UMK

Nagrody dla studenckich inicjatyw UMK

Poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu ProJuvenes. W gronie laureatów znalazły się Studencka Liga Piętek Piłkarskich Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Olimpiada Międzywydziałowa „Copernicada”. Nagrody przyznane przez środowisko studenckie zainicjowane przez Parlament ...

czytaj więcej >>

Studenci UMK w gronie laureatów Miejskiego Programu Stypendialnego

Studenci UMK w gronie laureatów Miejskiego Programu Stypendialnego

Ogłoszono laureatów tegorocznego Miejskiego Programu Stypendialnego. 54 studentów kształcących się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika znalazło się w gronie nagrodzonych stypendiami Prezydenta Torunia.

czytaj więcej >>

UMK w gronie liderów polskich szkół biznesu

UMK w gronie liderów polskich szkół biznesu

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu trafił do czołówki zestawienia opracowanego przez Eduniversal Business School. Wydział uplasował się na piątej pozycji wśród polskich szkół biznesu. Jednocześnie jednostka otrzymała trzy Palmy ...

czytaj więcej >>

UMK wysoko w prestiżowych rankingach

UMK wysoko w prestiżowych rankingach

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu odnotował awans w tegorocznej edycji prestiżowego Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw i zajął wysoką dziewiątą pozycję. Jednocześnie uczelnia potwierdziła swoją renomę po raz kolejny trafiając do zestawienia QS World University Rankings. ...

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy