Aktualności Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wysoko w rankingu - www.studiatorun.com

top
Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wysoko w rankingu
Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wysoko w rankingu

fot. Andrzej Romański

Miesięcznik "Rzeczpospolita" opublikował ranking wydziałów i uczelni ekonomicznych. W najnowszym zestawieniu Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uplasował się na wysokiej siódmej pozycji.

Ranking "Rzeczypospolitej" pozwala maturzystom świadomie wybrać najlepsze studia ekonomiczne w Polsce. Publikacja opiera się na czterech kryteriach podsumowujących: jakość nauczania (35% oceny), karierę absolwentów (30%), potencjał naukowy (20%) oraz stopień umiędzynarodowienia (15%).

Do tegorocznego zestawienia zakwalifikowało się 27 wydziałów ekonomicznych, które prowadzą polskie uczelnie publiczne. Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zajął siódme miejsce, wyprzedzając m.in. Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego, Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Łódzkiego, oraz wydziały ekonomii i zarządzania funkcjonująca na: Politechnice Gdańskiej, Politechnice Warszawskiej, Politechnice Wrocławskiej oraz Politechnice Poznańskiej. Najwyższe noty dla WNEiZ UMK zostały przyznane w zakresie jakości nauczania i kariery absolwentów.

Laureatem tegorocznego rankingu wydziałów ekonomicznych "Rzeczpospolitej" został Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Na drugim miejscu uplasował się Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, zaś trzecia pozycja przypadła Wydziałowi Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Ranking został opracowany na podstawie danych Ośrodka Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego, który odpowiada za stworzenie i rozwój krajowego Systemu Informacji o Nauce i Szkolnictwie Wyższym POL-ON.
Data publikacji: 07.11.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
UMK wysoko w prestiżowych rankingach

UMK wysoko w prestiżowych rankingach

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu odnotował awans w tegorocznej edycji prestiżowego Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw i zajął wysoką dziewiątą pozycję. Jednocześnie uczelnia potwierdziła swoją renomę po raz kolejny trafiając do zestawienia QS World University Rankings. ...

czytaj więcej >>

WSB w Toruniu rozpoczęła rekrutację! Do 15 lipca specjalne promocje

WSB w Toruniu rozpoczęła rekrutację! Do 15 lipca specjalne promocje

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu rozpoczęła rekrutację na studia I i II stopnia, na których kształcenie rozpocznie się od października br. Dla osób, które dokonają rejestracji przed 15 lipca, uczelnia przygotowała szereg specjalnych promocji obejmujących czesne oraz opłatę ...

czytaj więcej >>

Forum Przedsiębiorczości Akademickiej 2017 na UMK

Forum Przedsiębiorczości Akademickiej 2017 na UMK

Aula Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu już w najbliższą środę - 7 czerwca br., wypełni się gośćmi tegorocznego Forum Przedsiębiorczości Akademickiej. Wydarzenie organizuje Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UMK, a jego rozpoczęcie planuje się na godzinę 9:00.

czytaj więcej >>

Fizyka techniczna na UMK wysoko w Rankingu Studiów Inżynierskich

Fizyka techniczna na UMK wysoko w Rankingu Studiów Inżynierskich

Kierunek Fizyka technika prowadzony przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zajął jedną z czołowych pozycji w pierwszej edycji Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017. W swojej kategorii Fizyka techniczna ...

czytaj więcej >>

Bydgoski Festiwal Nauki startuje już 24 maja!

Bydgoski Festiwal Nauki startuje już 24 maja!

Już w najbliższą środę 24 maja br. rozpocznie się VIII Bydgoski Festiwal Nauki. Tegoroczna odsłona wydarzenia obejmować będzie liczne atrakcje humanistyczne, przyrodnicze, społeczne, artystyczne, techniczne, medyczne, a także związane z naukami ścisłymi i o zdrowiu. Największą ...

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy