Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) w Toruniu
Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) w Toruniu
Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) w Toruniu
Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) w Toruniu
Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) w Toruniu
Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) w Toruniu
Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) w Toruniu
Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) w Toruniu
Logo Akademia Leona Koźmińskiego

Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) w Toruniu

Adres: ul. Młodzieżowa 31a

87-100 Toruń

TEL. 56 660-92-11, 56 660-92-12

Oferta edukacyjna - Studia II stopnia

Studia magisterskie uzupełniające

Galeria ZDJĘĆ

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu - Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) w Toruniu

Informacje o uczelni

WSB to pierwsza w Toruniu niepubliczna uczelnia biznesowa, której misją jest kształcenie profesjonalistów dla świata biznesu. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów i praktyków życia gospodarczego, a materiały oraz zagadnienia omawiane na zajęciach przygotowywane są w porozumieniu z liderami świata biznesu. Wszystko po to by studenci mogli wynieść z zajęć nie tylko wiedzę, ale i umiejętności cenione na rynku pracy.

Uczelnia nr 1
WSB już ponad 19 lat kształci studentów na kierunkach o charakterze ekonomicznym, gospodarczym i finansowym. Kilkunastoletni dorobek to świadectwo nie tylko stabilnej pozycji, ale i profesjonalnej kadry oraz wypracowanych metod dydaktycznych. Dodatkowym potwierdzeniem są wyniki ogólnopolskich rankingów, w których WSB w Toruniu zajmuje niezmiennie wysokie pozycje:

- PRACODAWCY WYBRALI - NAJLEPSZA GRUPA UCZELNI BIZNESOWYCH W POLSCE
ranking WPROST 2014

- WSB najchętniej wybieraną uczelnią w 2014 r!
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu wraz z Wydziałem w Bydgoszczy, zajęła 6 miejsce w zestawieniu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dotyczącym liczby kandydatów na uczelnie niepubliczne w rekrutacji 2013/2014.

- ILEZADYPLOM.PL
W rankingu uczelni według absolwentów (czyli kto najlepiej przygotowuje do rynku pracy) portalu ilezadyplom.pl - WSB została uznana najlepszą uczelnią w kujawsko-pomorskiem! Na uwagę zasługuje fakt, iż powyższy ranking stworzony został w oparciu o opinie samych absolwentów uczelni!

- HOME&MARKET
WSB w Toruniu znalazła się również w zestawieniu 30 najlepszych niepublicznych uczelni biznesowych w Polsce prestiżowego magazynu Home&Market. Jako jedna z dwóch uczelni w regionie i jedyna szkoła niepubliczna z Torunia.
Ranking Home&Market powstał na podstawie analizy ankiet przesłanych przez uczelnie, analizy wyników badania przeprowadzanego wśród uczniów klas maturalnych, a także na bazie wniosków ze stron internetowych uczelni i forów dyskusyjnych.

- WPROST
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu została również sklasyfikowana w gronie kilkudziesięciu najlepszych uczelni niepaństwowych w Polsce w tegorocznym rankingu magazynu Wprost. Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu znalazła się w zestawieniu jako jedyna toruńska uczelnia niepubliczna i jedna z dwóch szkół w województwie.

- WIADOMOŚCI TURYSTYCZNE
Osoby zainteresowane kierunkiem Turystyka docenią fakt, że WSB w Toruniu znalazła się również w zestawieniu najlepszych szkół niepublicznych posiadających I stopień kształcenia na kierunkach turystycznych, przygotowanym przez branżowy magazyn „Wiadomości Turystyczne”. WSB znalazła się w pierwszej trójce tego typu uczelni w Polsce i jedyna uczelnia z kierunkiem turystycznym z Torunia. Kapituła Rankingu zwracała uwagę zwłaszcza na dostosowanie specjalności oferowanych przez uczelnie do aktualnego zapotrzebowania rynku pracy. Z uznaniem Kapituły spotkały się specjalności dostępne w ofercie WSB: turystyka międzynarodowa oraz turystyka biznesowa.

Studia to inwestycja - Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) w Toruniu

Wyższa Szkoła Bankowa na pierwszym miejscu stawia studenta, jego potrzeby i oczekiwania. Inwestycja, jakiej dokonujesz, wybierając naszą Uczelnię, będzie procentować już w trakcie studiów, dlatego w ramach czesnego otrzymujesz pakiet korzyści. Rozumiemy, że decyzje o przyszłości to dla Ciebie trudny wybór. Sprawdź poniżej,co otrzymasz dodatkowo, studiując właśnie w WSB.
Wybierając się na płatne studia, zastanawiasz się pewnie, co składa się
na Twoje czesne
. Oto nasza odpowiedź:

 • Dostęp do najlepszej kadry.
 • Możliwość załatwienia wielu spraw on-line (platforma Extranet, e-indeksy i e-legitymacje oraz platforma Moodle – nowoczesne narzędzie z zakresu e-learningu).
 • Zoptymalizowana liczba dni zajęciowych– to ważne, jeśli dojeżdżasz z innego miasta!
 • Świetnie wyposażone sale wykładowe, najnowszy sprzęt komputerowy, kioski internetowe, bezpłatny internet na terenie Uczelni.
 • Praktyczne kształcenie - Programy zajęć układamy we współpracy z praktykami, wykładowcy są specjalistami z doświadczeniem w swojej branży, większość zajęć prowadzona jest w formie warsztatowej, masz możliwość wzięcia udziały w praktykach i stażach

Rekrutacja - Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) w Toruniu

W Bankowych każdy student VIP-em - Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) w Toruniu

Wyższe Szkoły Bankowe zawsze na pierwszym miejscu stawiają swoich studentów. Właśnie dlatego powstał unikalny w skali kraju Program Very Important Student. Wszystkie jego elementy mają sprawić, że studiowanie stanie się łatwiejsze i bardziej przyjazne. VIS to szansa, żeby studiować za darmo, skorzystać z elastycznego systemy opłat, studiować za granicą i w innych WSB w Polsce, uzyskać pomoc przy wejściu na rynek pracy oraz podnosić swoje kwalifikacje podczas studiów i w przyszłej pracy zawodowej.
Sprawdź na www.wsb.pl/torun

Baza dydaktyczna - Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) w Toruniu

Siedziba Uczelni znajduje się w bardzo dobrym punkcie komunikacyjnym w niewielkiej odległości od centrum, dworca PKS i PKP oraz przystanków komunikacji miejskiej.

Budynki WSB to nowoczesne przestrzenie, w których możecie korzystać z:
 • sal audytoryjnych, wykładowych i ćwiczeniowych wyposażonych w nowoczesny sprzęt multimedialny
 • laboratoriów językowych
 • pracowni komputerowych
 • biblioteki wyposażonej w stanowiska komputerowe
 • czytelni
 • strefy studenta
 • baru i punktu ksero

  INTERNET
  W Wyższej Szkole Bankowej możecie korzystać z nowoczesnych pracowni komputerowych oraz ogólnodostępnych stanowisk komputerowych w czytelni.Wszystkie komputery połączone są w sieć lokalną.Na korytarzach umieściliśmy kioski internetowe(także dla niepełnosprawnych).

  BIBLIOTEKA
  W bibliotece WSB staramy się zapewnić Wam maksymalny dostęp do zasobów informacji zawartych w książkach i czasopismach. Zapewniamy dostęp do nowoczesnego wyposażenia technicznego i prowadzimy szereg szkoleń dla studentów, a nowości z rynku wydawniczego na bieżąco dołączane są do naszego bogatego księgozbioru. Biblioteki w obydwu Wydziałach są wyposażone w nowoczesny system wypożyczania Prolib oraz platformę Moodle. Istnieje również możliwość korzystania z elektronicznych czasopism i e-booków.

  STREFA STUDENTA
  Aby lepiej przyswajać wiedzę, musisz od czasu do czasu pozwolić sobie na chwilę wytchnienia. Właśnie po to WSB stworzyła miejsce wyposażone w wygodne sofy i fotele, z delikatnym oświetleniem i przytulnym klimatem.
 • Życie studenckie - Wyższa Szkoła Bankowa (WSB) w Toruniu

  Żeby aktywnie uczestniczyć w życiu studenckim w Wyższej Szkole Bankowej wystarczy mieć na to ochotę. Każdy student, który ma ciekawe pomysły, może je realizować biorąc udział w pracach samorządu, działając na polu naukowym, czy organizując szkolne imprezy.

  Uczelniany klub AZS skupia miłośników sportu, którzy reprezentują Uczelnię w rozgrywkach sportowych. Klub Akademickiego Związku Sportowego w Wyższej Szkole Bankowej powstał w 1999r.
  Sportowcy, którzy reprezentują uczelnię i osiągają dobre wyniki w zawodach na szczeblu wojewódzkim i krajowym otrzymują stypendia sportowe. Wybitni sportowcy mogą studiować w Wyższej Szkole Bankowej nawet za darmo!

  Samorząd Studencki reprezentuje wszystkich studentów WSB w Toruniu i Bydgoszczy. W skład samorządu wchodzą studenci z różnych trybów i lat, wybierani w corocznych wyborach. Przedstawiciele tej organizacji biorą udział w posiedzeniach Senatu, na których przedstawiają sprawy i problemy wszystkich studentów. Członkowie samorządu wchodzą w skład Komisji do spraw Stypendiów Socjalnych, Komisji Dyscyplinarnej, a także czuwają nad poprawnością egzaminów komisyjnych.

  AIP funkcjonuje przy WSB w Toruniu od 2004 roku, a od 2009 roku również przy Wydziale w Bydgoszczy. Inkubator udziela młodym, ambitnym osobom pomocy w założeniu własnej firmy w zakresie prawa, marketingu oraz księgowości. Organizuje także bezpłatne szkolenia.  Polecane Uczelnie w Toruniu