Adres: ul. św. Józefa 23/25

87-100 Toruń

Tel.: (+48) 56 610 72 00

  • https://www.wsksim.edu.pl

Oferta edukacyjna - Studia I stopnia

Studia licencjackie

Lista wydziałów/kierunków

Dziennikarstwo Politologia Kulturoznawstwo

Studia Inżynierskie

Lista wydziałów/kierunków

Dziennikarstwo Informatyka medialna

Oferta edukacyjna - Studia II stopnia

Studia magisterskie uzupełniające

Lista wydziałów/kierunków

Dziennikarstwo

Opis Uczelni - AKSiM ANS w Toruniu - Akademia Kultury Społecznej i Medialnej Akademia Nauk Stosowanych w Toruniu

Uczelnia Akademia Kultury Społecznej i Medialnej Akademia Nauk Stosowanych w Toruniu

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej Akademia Nauk Stosowanych w Toruniu

Toruńska uczelnia, została założona z inicjatywy o. dr Tadeusza Rydzyka, uzyskując wpis do Rejestru Niepublicznych Uczelni 14-VIII-2001 r. Założeniem toruńskiej uczelni wyższej było kształcenie przyszłych dziennikarzy i osób obecnych w kulturze i przestrzeni publicznej w oparciu o wartości chrześcijańskie i służbę człowiekowi. Mottem uczelni jest łacińska dewiza: „Fides, Ratio et Patria” – czyli Rozum, Wiara i Ojczyzna.

W pierwszym roku akademickim, szkołą oferowała jeden wydział - Wydziale Nauk o Kulturze Społecznej i Medialnej, jednak dynamiczny rozwój uczelni i duże zainteresowanie nowatorską formą studiowania, pozwoliło na tworzenie nowych kierunków. W oparciu o wyznawane wartości, przyszli adepci dziennikarstwa poznają zarówno techniczną stronę przyszłego zawodu, jak również metody komunikacji międzyludzkiej, co pomaga w późniejszej pracy.

Obecnie uczelnia prowadzi również studia na kierunkach technicznych, w tym bardzo popularny wśród młodych osób kierunek, jakim jest informatyka. Dużym atutem uczelni jest możliwość odbywania staży i praktyk w związanych ze szkołą radiu, prasie i telewizji, gdzie od podstaw przekazywane są zasady funkcjonowania mediów. Obecnie uczelnia prowadzi działalność edukacyjną na studiach I-ego stopnia licencjackich i inżynierskich, studiach magisterskich i podyplomowych.


Oferta edukacyjna - Akademia Kultury Społecznej i Medialnej Akademia Nauk Stosowanych w Toruniu

Poznaj Akademię Kultury Społecznej i Medialnej Akademię Nauk Stosowanych w Toruniu - renomowaną uczelnię, która oferuje szeroki wachlarz innowacyjnych programów edukacyjnych zaprojektowanych tak, aby kształcić przyszłych liderów.

Uczelnia znajduje się w malowniczym Toruniu, co tworzy idealne warunki do nauki i przyjemności. Stąd czerpie inspirację i energię, zmieniając oblicze kultury społecznej i mediów w Polsce.

Oferta edukacyjna skierowana jest do osób pragnących zdobyć gruntowną wiedzę z zakresu nauk humanistycznych, kultury i mediów. Proponowane kierunki studiów to: jounalistyka, filologia polska, dziennikarstwo, socjologia kultury i wpłtwy społeczne. Programy są zgodne z potrzebami rynku pracy i trendsami akademickimi, ucząc zarówno teorii jak i praktycznych umiejętności, które mogą otworzyć drzwi do szerokiej gamy kariery.

Podsumowując, Akademia Kultury Społecznej i Medialnej Akademia Nauk Stosowanych w Toruniu nie tylko oferuje solidne fundamenty dla akademickiego i zawodowego rozwoju, ale także daje unikalną okazję do odkrywania i rozwijania swoich pasji w miastu pełnym inspiracji.

Uczelnie w okolicy z podobną ofertą edukacyjną - Akademia Kultury Społecznej i Medialnej Akademia Nauk Stosowanych w Toruniu

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej to uczelnia, której siedziba znajduje się w urokliwym mieście Toruń. Ta powstała z myślą o studentach pragnących kształcić się w obszarze nauk społecznych i medialnych, przy jednoczesnym zachowaniu niemałego nacisku na aspekt praktyczny edukacji.

Toruńska uczelnia wypracowała sobie renomę instytucji o wysokim poziomie kształcenia, jednocześnie oferując studentom wyjątkową atmosferę, sprzyjającą rozwijaniu pasji i umiejętności. Szeroki wachlarz kierunków studiów oraz indywidualne podejście do studenta to jedne z najważniejszych atutów tego miejsca.

Kiedy mówimy o podobnej ofercie edukacyjnej w okolicy, Akademia Nauk Stosowanych również wyróżnia się na tle innych uczelni. Podobnie jak jej toruński odpowiednik, kieruje swoją ofertę edukacyjną do osób zainteresowanych naukami społecznymi. Podkreśla znaczenie praktycznego wymiaru nauki, co jest szczególnie cenne dla studentów myślących o przyszłej karierze.

Obie te uczelnie tworzą wyjątkowe miejsce na mapie Torunia i okolic, oferując nie tylko bogaty wachlarz możliwości edukacyjnych, ale także wspierając rozwój osobisty każdego studenta.