Znajdź swoje wymarzone studia w Toruniu

Fizyka techniczna na UMK wysoko w Rankingu Studiów Inżynierskich

Fizyka techniczna na UMK wysoko w Rankingu Studiów Inżynierskich

Kierunek Fizyka technika prowadzony przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zajął jedną z czołowych pozycji w pierwszej edycji Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017. W swojej kategorii Fizyka techniczna na UMK wyprzedziła analogiczne kierunki prowadzone na Politechnikach: Wrocławskiej, Poznańskiej i Gdańskiej.

W Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanym przez miesięcznik Perspektywy oceniono cieszące się największą popularnością kierunki studiów w dziedzinach technicznych. W klasyfikacji ujęto polskie uczelnie akademickie zarówno publiczne, jak i niepubliczne. Spośród 21 ocenianych kierunków Fizyka techniczna na UMK uplasowała się na trzecim miejscu w swojej grupie, a wyprzedziły ją jedynie oferty przygotowane przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie oraz Politechnikę Warszawską.

W rankingu Studiów Inżynierskich zaprezentowano łącznie 26 polskich uczelni akademickich, które w ramach swoich 288 wydziałów prowadzą 311 wzorcowych programów studiów. Zestawienie obejmuje kierunki kończące się uzyskaniem tytułu inżyniera bądź magistra inżyniera.

Kapituła dokonująca oceny oferowanych studiów brała pod uwagę 6 głównych kryteriów z 13 wskaźnikami. Były to: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał akademicki, efektywność naukowa, potencjał dydaktyczny oraz innowacyjność. Szczegółowe informacje o Rankingu Studiów Inżynierskich wraz z pełną listą laureatów we wszystkich kategoriach znajdują się na stronie internetowej: www.engineering.perspektywy.pl.

Data publikacji: 22-05-2017

Aktualności z Torunia