Znajdź swoje wymarzone studia w Toruniu

UMK wysoko w prestiżowych rankingach

UMK wysoko w prestiżowych rankingach

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu odnotował awans w tegorocznej edycji prestiżowego Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw i zajął wysoką dziewiątą pozycję. Jednocześnie uczelnia potwierdziła swoją renomę po raz kolejny trafiając do zestawienia QS World University Rankings.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy to jedno z najważniejszych w Polsce zestawień poświęconych szkolnictwu wyższemu. W publikacji kwalifikowane są uczelnie akademickie, niepubliczne uczelnie magisterskie, państwowe wyższe szkoły zawodowe oraz uniwersytety. W tegorocznym rankingu Uniwersytet Mikołaja Kopernika uplasował się na 9 pozycji w całym kraju, co jest wynikiem o jedną lokatę wyższym w porównaniu z poprzednią edycją. Jednocześnie uczelnia znalazła się na 5 miejscu w grupie uniwersytetów. W ocenie poszczególnych kryteriów UMK odnotował wysokie wyniki pod względem potencjału naukowego (6. pozycja), innowacyjności (7.) oraz prestiżu (7.). Laureatami rankingu zostały ex aequo dwie uczelnie: Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński.

Swoją wysoką pozycję Uniwersytet Mikołaja Kopernika potwierdził nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Uczelnia została ujęta w prestiżowym zestawieniu QS World University Rankings, do którego trafiło zaledwie 3% najlepszych szkół wyższych z całego świata. W tegorocznej edycji rankingu uwzględniono 959 uczelni, z czego zaledwie 9 funkcjonujących w naszym kraju. UMK powtórzył ten sukces już po raz piąty. Zostawienie od 2004 roku przygotowuje organizacja Quacquarelli Symonds.

Data publikacji: 10-06-2017

Aktualności z Torunia