Znajdź swoje wymarzone studia w Toruniu

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wysoko w rankingu

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK wysoko w rankingu

Miesięcznik "Rzeczpospolita" opublikował ranking wydziałów i uczelni ekonomicznych. W najnowszym zestawieniu Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uplasował się na wysokiej siódmej pozycji.

Ranking "Rzeczypospolitej" pozwala maturzystom świadomie wybrać najlepsze studia ekonomiczne w Polsce. Publikacja opiera się na czterech kryteriach podsumowujących: jakość nauczania (35% oceny), karierę absolwentów (30%), potencjał naukowy (20%) oraz stopień umiędzynarodowienia (15%).

Do tegorocznego zestawienia zakwalifikowało się 27 wydziałów ekonomicznych, które prowadzą polskie uczelnie publiczne. Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zajął siódme miejsce, wyprzedzając m.in. Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego, Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Łódzkiego, oraz wydziały ekonomii i zarządzania funkcjonująca na: Politechnice Gdańskiej, Politechnice Warszawskiej, Politechnice Wrocławskiej oraz Politechnice Poznańskiej. Najwyższe noty dla WNEiZ UMK zostały przyznane w zakresie jakości nauczania i kariery absolwentów.

Laureatem tegorocznego rankingu wydziałów ekonomicznych "Rzeczpospolitej" został Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Na drugim miejscu uplasował się Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, zaś trzecia pozycja przypadła Wydziałowi Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Ranking został opracowany na podstawie danych Ośrodka Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego, który odpowiada za stworzenie i rozwój krajowego Systemu Informacji o Nauce i Szkolnictwie Wyższym POL-ON.

Data publikacji: 07-11-2017

Aktualności z Torunia