Znajdź swoje wymarzone studia w Toruniu

Ranking popularności kierunków 2023 na portalu Uczelnie.pl właśnie ruszył!

Ranking popularności kierunków 2023 na portalu Uczelnie.pl właśnie ruszył!


Ranking popularności kierunków 2023 na portalu Uczelnie.pl właśnie ruszył!

 

Z wielkim entuzjazmem zarówno przyszli studenci, jak i nauczyciele akademiccy, serwis Uczelnie.pl niedawno opublikował listę najbardziej pożądanych kierunków studiów w Polsce na rok 2023. Ten ranking, oparty na liczbie zgłoszeń oraz zainteresowaniu ze strony potencjalnych kandydatów, prezentuje obecnie najbardziej atrakcyjne możliwości edukacyjne w kraju.

Zobacz: Pełny ranking najpopularniejszych kierunków w Polsce na portalu Uczelnie.pl

 

Poniżej Top 5 najpopularniejszych kierunków studiów w Toruniu:

 

1. Filologia angielska - ponad 11 kandydatów na 1 miejsce - Uniwersytet Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu

 

Forma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia, II stopnia
 

Filologia angielska to głęboka eksploracja języka, literatury i kultury anglojęzycznej. Studenci zgłębiają strukturę języka, analizują teksty literackie i badają kontekst historyczny oraz społeczny.

To także rozwijanie umiejętności komunikacji w języku angielskim na wysokim poziomie oraz zrozumienie różnorodności kulturowej anglojęzycznego świata.

Zobacz więcej: Filologia angielska na UMK.

2. Weterynaria - ponad 8 kandydatów na 1 miejsce - Uniwersytet Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu

 

Forma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia, II stopnia
 

Studia weterynaryjne to kompleksowe przygotowanie do opieki nad zwierzętami. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, chorób i leczenia zwierząt.

Uczą się diagnozować i leczyć różnorodne schorzenia, dbając o zdrowie i dobrostan zwierząt domowych, hodowlanych i dzikich.To również rozwijanie umiejętności interpersonalnych w kontakcie z właścicielami oraz kształtowanie świadomości etycznej i odpowiedzialności wobec zwierząt.

Zobacz więcej: Weterynaria na UMK.

3. Psychologia - ponad 8 kandydatów na 1 miejsce - Uniwersytet Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu

 

Forma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: jednolite magisterskie
 

Studia psychologiczne to głębokie zanurzenie się w złożoność ludzkiego umysłu i zachowań. Uczą analizy, interpretacji i zrozumienia różnorodnych aspektów ludzkiego doświadczenia.

Studenci zdobywają umiejętności badawcze, terapeutyczne i interpersonalne, eksplorując obszary od neuropsychologii po psychoterapię. To także rozwój empatii i zrozumienia dla różnorodności ludzkich doświadczeń.

Zobacz więcej: Psychologia na UMK.

4. Japonistyka - ponad 6 kandydatów na 1 miejsce - Uniwersytet Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu

 

Forma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia, II stopnia
 

Japonistyka to studia poświęcone językowi, kulturze i historii Japonii. Studenci zgłębiają język japoński na różnych poziomach, a także badają literaturę, sztukę, religię i obyczaje tego kraju.

Uczą się analizować i interpretować teksty oraz zjawiska kulturowe, rozwijając jednocześnie umiejętności międzykulturowego porozumiewania się. Studia japonistyczne otwierają drzwi do zrozumienia i eksploracji bogactwa japońskiej kultury.

Zobacz więcej: Japonistyka na UMK.

5. Biotechnologia medyczna - ponad 6 kandydatów na 1 miejsce - Collegium Medicum w Bydgoszczy

 

Forma studiów: studia stacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia
 

Biotechnologia medyczna to połączenie biologii, inżynierii i medycyny. Studenci zdobywają umiejętności w obszarach genetyki, biologii molekularnej i inżynierii genetycznej.

Uczą się projektować i wytwarzać leki, diagnozować choroby oraz opracowywać nowoczesne terapie. To także badanie interakcji między naukami przyrodniczymi a medycyną, mające na celu poprawę opieki zdrowotnej i jakości życia pacjentów.

Zobacz więcej: Biotechnologia medyczna na UMK.

 

Dlaczego dobrze jest zobaczyć Ranking popularności kierunków?

 

Zobaczenie Rankingu popularności kierunków może być kluczowe dla podjęcia świadomej decyzji dotyczącej przyszłej ścieżki edukacyjnej. Ten ranking nie tylko pokazuje, które kierunki cieszą się obecnie największym zainteresowaniem, ale także uświadamia o trendach na rynku pracy.

Pozwala to lepiej dopasować wybór studiów do własnych zainteresowań i umiejętności, co może przyczynić się do sukcesu zawodowego. Ponadto, zrozumienie popularności poszczególnych kierunków może dostarczyć inspiracji i pomóc odkryć nowe możliwości edukacyjne. W ten sposób ranking staje się cennym narzędziem w planowaniu kariery i dążeniu do osiągnięcia zawodowych celów.

Zobacz więcej najpopularniejszych kierunków studiów w Toruniu.

Data publikacji: 29-04-2024