Znajdź swoje wymarzone studia w Toruniu

2 uczelnie w Toruniu - kierunek Turystyka

Adres: ul. Gagarina 11

87-100 Toruń

Tel.: 56 611-40-10

E-mail.: kontakt@umk.pl

Galeria Uniwersytet Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Turystyka i rekreacja Zobacz więcej

Adres: ul. Młodzieżowa 31a

87-100 Toruń

Tel.: +48 539 520 789, +48 538 688 806, +48 539 521 622, +48 664 426 909

E-mail.: rekrutacja@wsb.torun.pl

www.merito.pl/torun/

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Turystyka i rekreacja
Galeria Uniwersytet Kazimierza Wielkiego (UKW)
Galeria Uniwersytet Kazimierza Wielkiego (UKW)

Adres: ul. Jana Karola Chodkiewicza 30

85-064 Bydgoszcz

Tel.: 52 389 28 11, 52 320 67 78

E-mail.: rekrutacja@ukw.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Turystyka i rekreacja Zobacz więcej Przewodnictwo i pilotaż turystyczny Zobacz więcej

Turystyka i rekreacja w Toruniu

Myślisz o studiach na turystyce i rekreacji? Z naszego artykułu dowiesz się, które toruńskie uczelnie oferują taki kierunek oraz jak mogą wyglądać Twoje studia w Toruniu.

Sektor usług turystycznych rozwija się w ostatnich latach prężnie i dynamicznie. Co za tym idzie – wzrasta zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów z tego obszaru. Kierunek studiów turystyka i rekreacja kształci osoby, które potrafią m.in. zarządzać przedsiębiorstwem turystycznym, promować zarówno usługi tego typu, jak i dany region turystyczny, organizować zajęcia rekreacyjne oraz eventy różnego rodzaju.

Turystyka i rekreacja to interdyscyplinarny kierunek studiów, który łączy rozmaite dziedziny związane z szeroko rozumianą działalnością turystyczną – m.in. nauki społeczne, przyrodnicze oraz zarządzanie. Studia na tym kierunku są w związku z tym ciekawe, a absolwenci – zwłaszcza ci znający języki obce – mogą liczyć na interesującą pracę.

Państwowe i prywatne uczelnie w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, ulica Świętego Józefa 17

Uniwersytet Mikołaja Kopernika to jedyna państwowa uczelnia w Toruniu, która – na Wydziale Nauk o Ziemi – prowadzi kierunek turystyka i rekreacja. Są to studia I oraz II stopnia, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Na studiach stacjonarnych I stopnia dostępne są dwie specjalności: animacja sportu i rekreacji oraz krajoznawstwo i obsługa ruchu turystycznego. Studia stacjonarne I stopnia prowadzone są także w języku angielskim. Tutaj również możliwy jest wybór jednej z dwóch specjalności: Promotion of Sport and Recreation oraz Regional and Cultural Studies and Tourism Management.

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu, ulica Młodzieżowa 31A

Wyższa Szkoła Bankowa to uczelnia prywatna, która oferuje kandydatom na studia kierunek turystyka i rekreacja. Studia I stopnia dostępne są zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Studenci wybierają jedną ze specjalności: animacja czasu wolnego i rekreacja ruchowa, hotelarstwo, gastronomia i dietetyka, menedżer sportu, odnowa biologiczna z elementami fizjoterapii, turystyka uzdrowiskowa, SPA & wellness lub International Business.

Studia II stopnia dostępne są w trybie niestacjonarnym. Są to specjalności: menedżer turystyki uzdrowiskowej i SPA lub Menedżer w turystyce i hotelarstwie na kierunku menedżersko-prawnym.

Wyższa Szkoła Kultury Medialnej i Społecznej w Toruniu, ulica Świętego Józefa 23/35

Ta uczelnia prywatna prowadzi specjalność turystyka kulturowa w ramach kierunku kulturoznawstwo. Są to studia I stopnia, dostępne w trybie zarówno stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Kolegium Jagiellońskie Toruńska Szkoła Wyższa, ul. Prosta 4

Ta prywatna uczelnia oferuje studia na kierunku Menadżer instytucji/firmy turystycznej. Są to studia II stopnia.

Praca dla absolwenta turystyki i rekreacji

Absolwenci turystyki i rekreacji mają szerokie możliwości zatrudnienia. Mogą pracować m.in. w biurach podróży, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, ośrodkach rekreacyjnych i samorządowych, obiektach konferencyjnych, w centrach rekreacji, ośrodkach odnowy biologicznej, wellness & spa, a także w jednostkach administracji rządowej oraz samorządowej.

Studia w Toruniu

Studia to wyjątkowy czas w życiu. To nie tylko nauka, a nierzadko również praca, ale i życie studenckie. Wybór miasta akademickiego ma więc olbrzymie znaczenie! Studia w Toruniu mają bez wątpienia szansę stać się najlepszym okresem w życiu!

Toruń to miasto z wyjątkową atmosferą, którą buduje urokliwy średniowieczny zespół miejski wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Toruń gwarantuje studentom bogate życie rozrywkowe i kulturalne. Działają tutaj kina, teatry, galerie sztuki oraz muzea. Organizowane są również koncerty i festiwale, które tłumnie gromadzą toruńską publiczność. Najważniejszym z nich – z perspektywy studentów – są Juwenalia, podczas których studenci przejmują władzę nad miastem.

Mieszkanie dla studenta w Toruniu

Toruń jest równocześnie całkiem niedrogi, szczególnie na tle takich miast akademickich jak Kraków, Wrocław czy Warszawa. Wynajem dwupokojowego mieszkania na Starym Mieście to koszt ok. 1000-1500 złotych, jednoosobowy pokój w takiej lokalizacji to koszt około 500-700 złotych. Koszt najmu zależy od standardu mieszkania. Do opłat za wynajem należy doliczyć opłaty licznikowe – prąd, gaz – a także Internet. W przypadku wynajmu mieszkania należy liczyć się również z czynszem administracyjnym, który zazwyczaj zawiera w sobie opłaty za ogrzewanie i wodę.

Lektura branżowa

Absolwent turystyki i rekreacji powinien nie tylko znać najbardziej atrakcyjne regiony turystyczne świata, ale także specyfikę ich mieszkańców. Świetną lekturą z tego zakresu, napisaną z przymrużeniem oka, jest seria przewodników pod przewrotnym tytułem cPrzewodnik Ksenofoba…” – seria omawia specyfikę różnych narodów, opisując ich „dziwactwa”. W tomie poświęconym Francji autorzy pokazują, które cechy Francuzów czynią ich Prosta „typowymi Francuzami”, oraz jak postrzegane są one przez inne narody. Jest to lektura obowiązkowa nie tylko dla turystów, ale i dla… absolwentów turystyki!Autor: Joanna Litwnin

Data publikacji: 31-10-2016