Znajdź swoje wymarzone studia w Toruniu

1 uczelnia w Toruniu - kierunek Marketing

Adres: ul. Młodzieżowa 31a

87-100 Toruń

Tel.: +48 539 520 789, +48 538 688 806, +48 539 521 622, +48 664 426 909

E-mail.: rekrutacja@wsb.torun.pl

www.merito.pl/torun/

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Marketing i sprzedaż

REKOMENDOWANE UCZELNIE - WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE

Adres: ul. Unii Lubelskiej 4C

85-059 Bydgoszcz

Tel.: 52 584 10 01, 69 72 72 000

E-mail.: rekrutacja@bsw.edu.pl

Galeria Bydgoska Szkoła Wyższa (BSW) <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Bydgoska Szkoła Wyższa (BSW) <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki

Administracja Zobacz więcej Bezpieczeństwo narodowe Zobacz więcej Budownictwo Zobacz więcej
Dietetyka Zobacz więcej Fizjoterapia Zobacz więcej Kosmetologia Zobacz więcej
Logistyka Zobacz więcej Zdrowie publiczne Zobacz więcej Zarządzanie i inżynieria produkcji Zobacz więcej
Pielęgniarstwo Zobacz więcej Marketing cyfrowy Zobacz więcej Informatyka NOWOŚĆ! Zobacz więcej
Finanse i Rachunkowość Zobacz więcej

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Marketing cyfrowy Zobacz więcej

Studia na kierunku Marketing w Toruniu

Opis kierunku

Jesteś otwarty, masz nowatorskie pomysły? Jesteś kreatywny i potrafisz organizować coś z niczego? A przy tym interesujesz się zarządzaniem i psychologią? W takim razie kierunek marketing jest doskonałym wyborem. To połączenie elementów zarządzania, psychologii, ekonomii i nauk humanistycznych. Dzięki takim podstawom nauczysz się sprawnego zarządzania i budowania marki od podstaw.

Liczba uczelni

W Toruniu marketing oferowany jest przez niepubliczną szkołę wyższą. Wyższa Szkoła Bankowa kształci na tym kierunku.

Tryby Studiowania

Na prywatnych uczelnia istnieje możliwość podjęcia nauki zarówno na studiach dziennych jak i zaocznych.

Ceny

Opłaty różnią się w zależności od wybranego trybu studiów. Oscylują w granicach 2 000 złotych za semestr.

Predyspozycje do studiowania marketinguStudia na kierunku marketing są niezwykle popularne i co roku wielu kandydatów decyduje się właśnie na ten kierunek. Możliwości mają sporo, bo marketing znajdziemy zarówno na uczelniach publicznych, jak i prywatnych. Studia są pierwszego i drugiego stopnia, można wybierać spośród wielu ciekawych specjalizacji, a co za tym idzie – od początku nauki budować swoje kompetencje w tej dziedzinie, która będzie przydatna w pracy po studiach. Warto jednak w trakcie wyboru kierunku pamiętać, że do studiowania marketingu potrzebne są konkretne predyspozycje. Osoby, które chcą zostać marketingowcami, powinny mieć rozległą wiedzę o świecie, doskonale radzić sobie z naukami humanistycznymi i społecznymi, nieustannie poszerzać swoją wiedzę na nowe tematy. Marketing jest bowiem branżą, która nieustannie się rozwija, a co za tym idzie – trzeba być na bieżąco, aby dobrze radzić sobie w tym zawodzie.

Studenci marketingu powinny być osobami otwartymi na świat, komunikatywnymi, potrafiącymi współpracować z ludźmi, kierować zespołem, łagodzić konflikty. W pracy marketingowca bardzo ważna jest kreatywność, nowe pomysły, nieszablonowe podejście do różnych tematów, ciekawe rozwiązywanie problemowych kwestii. Istotna jest również dobra organizacja pracy, umiejętność pracy pod presją czasu oraz w sytuacjach kryzysowych. W branży trzeba szybko reagować na zmieniające się warunki i dostosowywać działania do potrzeb rynku czy konsumentów. Marketingowcy powinny więc być osobami dynamicznymi, energicznymi, szybko podejmującymi decyzję.

Perspektywy pracy po studiach marketingowych w ToruniuAbsolwenci studiów marketingowych mają w Toruniu wiele możliwości zatrudnienia. Rodzaj pracy i stanowisko jest w dużym stopniu uzależnione od specjalizacji, jaką wybrało się na studiach. Marketing jest dziedziną bardzo rozległą, dlatego uczelnie najczęściej przygotowują konkretne, ścisłe specjalizacje – marketing w biznesie, ochronie zdrowia, edukacji czy w innych branżach. Takie specjalizacje w pewnym stopniu skazują absolwentów na pracę w konkretnej branży, choć oczywiście można również pracować w innej dziedzinie. Marketingowców poszukują firmy prywatne, które posiadają rozbudowane działy marketingu, a także urzędy i instytucje, które również w swoich strukturach mają działy odpowiadające za promocję czy komunikację ze społeczeństwem.

Dobry marketingowiec może znaleźć pracę także w mediach, agencjach reklamowych i kreatywnych oraz jako kierownik ciekawych projektów, handlowiec, specjalista od obsługi klienta. Osoby z wiedzą i pewnym doświadczeniem zawodowym mogą również spróbować swoich sił w prowadzeniu własnego biznesu. To dobre rozwiązanie, które pozwala rozwinąć się zawodowo oraz pracować dla wielu klientów jednocześnie, co nie tylko rozwija, ale również pozwala uniezależnić się od jednego źródła dochodu. Zanim jednak absolwent marketingu zdecyduje się na założenie własnej firmy, powinien przez pewien czas popracować na etacie, aby zdobyć doświadczenie, kompetencje czy dodatkowe kwalifikacje.

Jeśli szukasz pokrewnych kierunków sprawdź oferty 4 szkół wyższych na studia na kierunku zarządzanie w toruniu

Data publikacji: 03-09-2019