Znajdź swoje wymarzone studia w Toruniu

2 uczelnie w Toruniu - kierunek Kosmetologia

Adres: ul. Gagarina 11

87-100 Toruń

Tel.: 56 611-40-10

E-mail.: kontakt@umk.pl

Galeria Uniwersytet Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Chemia kosmetyczna Zobacz więcej Kosmetologia Zobacz więcej

Adres: ul. Młodzieżowa 29

87-100 Toruń

Tel.: 799 351 160

E-mail.: studia.torun@wsnoz.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia

REKOMENDOWANE UCZELNIE - WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE

Galeria Bydgoska Szkoła Wyższa (BSW)
Galeria Bydgoska Szkoła Wyższa (BSW)

Adres: ul. Unii Lubelskiej 4C

85-059 Bydgoszcz

Tel.: 52 584 10 01, 69 72 72 000

E-mail.: rekrutacja@bsw.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia Zobacz więcej
Galeria Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu (WSNoZ) w Bydgoszczy
Galeria Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu (WSNoZ) w Bydgoszczy

Adres: ul. Jagiellońska 4

85-067 Bydgoszcz

Tel.: 799 351 160

E-mail.: sekretariat@wsnoz.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia Zobacz więcej

Kosmetologia w Toruniu

Planujesz studia w Toruniu na kierunku kosmetologia? A czy jesteś już przygotowany do rekrutacji i wiesz, które uczelnie oferują takie studia kandydatom? Mamy dla Ciebie tę i kilka innych przydatnych informacji!

O początkach kosmetologii można mówić już w kontekście starożytnego świata. Każdy z nas zna postać Kleopatry, o której urodzie (i dbaniu o nią) krążą legendy, jednak okazuje się, że pierwsze kosmetyki i zabiegi upiększające stosowano w starożytnym Egipcie dużo wcześniej, zanim Kleopatra objęła panowanie – około 3 tysięcy lat przed naszą erą.

Dzisiaj kosmetologia korzysta z szeregu nowoczesnych rozwiązań, których głównym celem jest poprawa oraz zachowanie atrakcyjności fizycznej ciała. Kosmetolodzy badają, opisują, leczą oraz pielęgnują skórę, włosy i paznokcie, czerpiąc z wielu obszarów – kosmetologia jest bowiem nauką interdyscyplinarną, która korzysta m.in. z osiągnięć farmakologii, fizykoterapii, medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej.

Państwowe i prywatne uczelnie w Toruniu

Osoby, które chcą studiować kosmetologię w Toruniu mają do wyboru jedną uczelnię państwową – Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, ul. Jurija Gagarina 11.

Studia na kosmetologii nie będą jednak odbywać się w Toruniu, a w oddalonej o około 45 kilometrów Bydgoszczy. Kosmetologię studiować można na Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, które przynależy do Uniwersytetu. Są to studia licencjackie – dzienne, wieczorowe i zaoczne, a także studia magisterskie – dostępne w trybie dziennym oraz wieczorowym.

W Toruniu znajduje się także jedna uczelnia prywatna, na której również można podjąć studia kosmetologiczne. Mowa o Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Kujawskiego, ul. Rybaki 57.

W ofercie tej uczelni są licencjackie studia kosmetologiczne, prowadzone w trybie dziennym i w trybie zaocznym. Studenci wybierają jedną z trzech specjalności: zarządzanie salonem; kosmetologia estetyczna; Wellness & Spa.

Praca dla kosmetologa

Absolwenci kosmetologii mają wiele możliwości, jeśli chodzi o kreowanie kariery zawodowej po ukończeniu studiów. Oczywistym krokiem wydaje się podjęcie pracy w gabinetach czy salonach kosmetycznych, a także w ośrodkach odnowy biologicznej czy SPA & Wellness. Jednak na tym nie koniec – ze względu na zdobytą w czasie studiów wiedzę oraz umiejętności, absolwenci kosmetologii zatrudniani są także w laboratoriach kosmetycznych, firmach produkujących kosmetyki (także jako przedstawiciele handlowi), a także w działach kosmetycznych aptek. Wielu kosmetologów prowadzi także własną działalność gospodarczą.

Studia w Toruniu

Toruń jest pięknym miastem, z urokliwą starówką, a dokładnie średniowiecznym zespołem miejskim, który został doceniony poprzez wpis na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Choć sporo mniejszy od miast akademickich takich jak Warszawa, Wrocław czy Kraków, Toruń wciąż jest atrakcyjnym miastem dla osób, które właśnie tutaj planują podjąć studia. Miasto ma bowiem swoje niezaprzeczalne atuty – oferuje studentom bogate życie kulturalne i towarzyskie, choć może nie tak szeroką skalę jak w największych miastach akademickich.

Toruń jest także sporo tańszy niż inne miasta akademickie w Polsce, jeśli chodzi o wynajem mieszkania studenckiego. Na toruńskim Rubinkowie, kultowym osiedlu z połowy lat 70. XX wieku, określanym mianem sypialni Torunia, wynajem dużego mieszkania – 3- lub 4-pokojowego – to koszt około 700-1400 złotych miesięcznie, w zależności od standardu wykończenia. Takie mieszkanie, współdzielone ze znajomymi, będzie z pewnością oszczędnym rozwiązaniem, w sam raz na studencką kieszeń.

Lektura branżowa

Osobom, które rozważają studia na kosmetologii, polecamy książkę pt. „Chemia piękna” autorstwa Marcina Molskiego. II wydanie tej książki zostało opublikowane w 2016 roku, publikacja prezentuje więc aktualny stan wiedzy z zakresu chemii kosmetycznej. W książce znajdziemy m. in. przegląd pierwiastków, związków nieorganicznych, a także najbardziej istotnych związków organicznych wykorzystywanych w kosmetyce, opis funkcji składników kosmetycznych oraz informacje na temat znaczenia i wykorzystania surowców roślinnych np. w produkcji kosmetyków.Autor: Joanna Stasiak

Data publikacji: 07-11-2016