Znajdź swoje wymarzone studia w Toruniu

2 uczelnie w Toruniu - kierunek Finanse

Adres: ul. Gagarina 11

87-100 Toruń

Tel.: 56 611-40-10

E-mail.: kontakt@umk.pl

Galeria Uniwersytet Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Finanse i rachunkowość Zobacz więcej

Adres: ul. Młodzieżowa 31a

87-100 Toruń

Tel.: +48 539 520 789, +48 538 688 806, +48 539 521 622, +48 664 426 909

E-mail.: rekrutacja@wsb.torun.pl

www.merito.pl/torun/

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Finanse i rachunkowość

REKOMENDOWANE UCZELNIE - WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE

Galeria Bydgoska Szkoła Wyższa (BSW)
Galeria Bydgoska Szkoła Wyższa (BSW)

Adres: ul. Unii Lubelskiej 4C

85-059 Bydgoszcz

Tel.: 52 584 10 01, 69 72 72 000

E-mail.: rekrutacja@bsw.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Finanse i Rachunkowość Zobacz więcej

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

finansowo-ubezpieczeniowa
Galeria Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku
Galeria Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku

Adres: ul. 3 Maja 17

87-800 Włocławek

Tel.: 54 231 60 80, 668 075 490

E-mail.: rekrutacja@pans.wloclawek.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Finanse i Rachunkowość (z trybem dla pracujących) Zobacz więcej Menadżerskie studia finansowo-prawne (z trybem dla pracujących) Zobacz więcej

Szkoły wyższe z kierunkiem finanse i rachunkowość w Toruniu

Chcesz studiować finanse i rachunkowość? Być może rozważasz studia w Toruniu? Jeśli tak, mamy dla Ciebie kilka przydatnych informacji!

Studia na kierunku finanse i rachunkowość gwarantują zdobycie solidnej wiedzy z zakresu ekonomii oraz szeroko rozumianych finansów. Studenci zdobywają także praktyczne umiejętności: analizy danych, oceny ryzyka, podejmowania odpowiednich decyzji, znajdywania optymalnych rozwiązań z uwzględnieniem różnych warunków gospodarczych.Takie przygotowanie sprawdza się zarówno w prowadzeniu małego rodzinnego biznesu i zarządzania jego finansami, jak i w pracy w dużej międzynarodowej korporacji.

Jakie cechy powinien posiadać kandydat na takie studia? Z pewnością przyda się precyzja, solidność, umiejętność logicznego myślenia i zdolności analityczne. W pracy z klientem, np. jako doradca finansowy, konieczne będą rozwinięte umiejętności interpersonalne. Na wielu stanowiskach przyda się jednak umiejętność pracy indywidualnej, nierzadko monotonnej, wymagającej koncentracji na wykonywanym zadaniu.

Uczelnie w Toruniu, które w swojej ofercie mają finanse i rachunkowość,

Uniwersytet Adama Mickiewicza, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania,Toruń ul. Jurija Gagarina 13a

• studia I stopnia prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym – 3 moduły do wyboru: finanse i bankowość, zarządzanie finansami, rachunkowość;
• studia II stopnia prowadzone w trybie stacjonarnym – do wyboru jedna ze specjalności: bankowość i ubezpieczenia, doradztwo finansowe i finanse przedsiębiorstw, rachunkowość i audyt finansowy, rachunkowość w zarządzaniu jednostkami gospodarczymi, inżynieria finansowa;
• studia II stopnia prowadzone w trybie niestacjonarnym – do wyboru jedna ze specjalności: rachunkowość i audyt finansowy, bankowość i ubezpieczenia, doradztwo finansowe i finanse przedsiębiorstw, rachunkowość w zarządzaniu jednostkami gospodarczymi.

Wyższa Szkoła Bankowa,Toruń, ul. Młodzieżowa 31a

• stacjonarne i niestacjonarne studia I stopnia – do wyboru jedna ze specjalności: rachunkowość i finanse przedsiębiorstw, bankowość i innowacje finansowe, menedżer finansowy, finanse i doradztwo podatkowe, prawo i finanse w praktyce, International Business (w języku angielskim);
• niestacjonarne studia II stopnia – do wyboru jedna ze specjalności: logistyka – organizacja i finanse, finanse w administracji publicznej, nowoczesna bankowość, programy finansowo-księgowe w zarządzaniu przedsiębiorstwem, podatki i doradztwo podatkowe, zarządzanie i finanse przedsiębiorstw, rachunkowość przedsiębiorstw i kontrola finansowa.
• Opłata za studia I stopnia – 465 złotych miesięcznie; opłata za studia niestacjonarne – 565 złotych miesięcznie.

Praca dla absolwenta finansów i rachunkowości

Osoby podejmujące studia w Poznaniu na kierunku finanse i rachunkowość nie muszą martwić się o swoją zawodową przyszłość. Fachowcy z solidną wiedzą branżową są chętnie zatrudniani m.in. w działach finansowych i księgowych firm w różnych sektorach i branżach, specjaliści w rozmaitych instytucjach finansowych, firmach świadczących usługi finansowe, bankach czy przedsiębiorstwach ubezpieczeniowych.

Absolwenci finansów i rachunkowości pracują także w biurach rachunkowych i podatkowych, urzędach i izbach skarbowych, jak również w administracji rządowej i samorządowej. Podejmują zatrudnienie w charakterze analityków i doradców finansowych, zarządzają portfelem inwestycyjnym w przedsiębiorstwach, instytucjach finansowych lub też w samorządach lokalnych. Wielu z nich zdobytą w toku studiów wiedzę wykorzystuje, prowadząc własną działalność gospodarczą.

Studia w Toruniu

To, co na pewno można powiedzieć o Toruniu, to że jest pięknym miastem, w którym panuje wyjątkowy klimat. Z pewnością wpływa na to urokliwa starówka, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Nie jest tak duży, jak inne miasta akademickie w Polsce, przez co jest bardziej kameralny. Mimo to oferuje studentom równie atrakcyjne życie kulturalne, a także kluby, dyskoteki i puby w sam raz na weekendowe wypady ze znajomymi ze studiów.

Dużym atutem Torunia, wynikającym z faktu, że nie jest to któryś z największych miast akademickich w kraju, są niskie koszty wynajmu mieszkania lub pokoju. Wynajem dwupokojowego mieszkania w okolicy UMK, np. na Bydgoskim Przedmieściu, to koszt pomiędzy 800 a 1200 złotych. Jednoosobowy pokój kosztuje z kolei od 400 do 700 złotych.

Branżowa lektura

Jako rozgrzewkę przed studiami z zakresu finansów i rachunkowości, polecamy Ci lekturę książki „Bilans w firmie. Cztery rzeczy, które przedsiębiorca powinien wiedzieć o finansach” autorstwa Davida Frodshama i Heinricha Liechtensteina. Książka w przystępny sposób wprowadza w świat finansów i – choć skierowana jest do przedsiębiorców – to także adeptom finansów i rachunkowości pozwoli wgłębić się w tę tematykę. Polecamy!Autor: Jagoda Mróz

Data publikacji: 05-12-2016