Znajdź swoje wymarzone studia w Toruniu

3 uczelnie w Toruniu - kierunek Psychologia

Adres: ul. Gagarina 11

87-100 Toruń

Tel.: 56 611-40-10

E-mail.: kontakt@umk.pl

Galeria Uniwersytet Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia Zobacz więcej Komunikacja i psychologia w biznesie Zobacz więcej

Adres: ul. Młodzieżowa 31a

87-100 Toruń

Tel.: 56 660-92-11, 56 660-92-12

E-mail.: rekrutacja@wsb.torun.pl

www.wsb.pl/torun/

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia w biznesie

Adres: ul. Prosta 4

87-100 Toruń

Tel.: 695 000 014

E-mail.: kontakt@aj.torun.pl

aj.torun.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Psychologia miedzykulturowa
Galeria Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Galeria Uniwersytet Kazimierza Wielkiego

Adres: ul. J. K. Chodkiewicza 30

85-064 Bydgoszcz

Tel.: 52 389 28 11, 52 320 67 78

E-mail.: rekrutacja@ukw.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia Zobacz więcej

Szkoły wyższe z kierunkiem Psychologia w Toruniu

Opis kierunku

Psychologia zajmuje się badaniem mechanizmów i procesów zachodzących w ludzkiej psychice oraz wpływem otoczenia i środowiska na człowieka. Wiele przedmiotów, które poznajecie podczas studiów zależy od wybranej specjalizacji. Psychologia kliniczna, neuropsychologia czy psychologia zwierząt to tylko kilka propozycji specjalizacji wśród, których mogą wybierać studenci. Kierunek ten jest odpowiedni dla osób otwartych, potrafiących odczytać sygnały wysyłane przez drugiego człowieka.

Liczba uczelni

W Toruniu Uniwersytet Mikołaja Kopernika oferuje jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia. Oprócz tej uczelni publicznej psychologię można studiować na Wyższej Szkole Bankowej oraz Kolegium Jagiellońskim Toruńskiej Szkole Wyższej.

Tryby Studiowania

Uniwersytet Mikołaja Kopernika prowadzi rekrutację na dzienne jednolite studia magisterskie. Nie prowadzi studiów niestacjonarnych.

Ceny

Uniwersytet nie prowadzi studiów na kierunku psychologia prowadzonych w formie zaocznej lub wieczorowej. Wyższa Szkoła Bankowa prowadzi studia dzienne jak i zaoczne. Opłaty oscylują w granicach 2 500 złotych za semestr.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji UMK


zasady rekrutacji ug


Predyspozycje do studiowania psychologiiKierunek psychologia cieszy się dużą popularnością wśród kandydatów już od co najmniej kilkunastu lat. Na najlepsze uczelnie oferujące studia psychologiczne jest nawet kilkunastu kandydatów na jedno miejsce. Psychologię można studiować zarówno na uczelniach publicznych, jak i prywatnych, a wiele różnych specjalizacji pozwala na wybranie takiego kierunku kształcenia, który jest zgodny z zainteresowaniami. Aby studiować psychologię trzeba jednak mieć sporo umiejętności i predyspozycji. Studenci powinni być oczytani, mieć rozległą wiedzę o świecie, doskonale radzić sobie z przedmiotami przyrodniczymi, humanistycznymi, społecznymi, a także ścisłymi. Psychologia łączy bowiem w sobie wiele dziedzin wiedzy i nauki.

Studenci psychologii powinni być systematyczni, dobrze zorganizowani, mieć umiejętność szybkiego przyswajania dużych partii materiału, a także wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce. Powinny być to osoby komunikatywne, otwarte na świat, wzbudzające zaufanie, potrafiące rozmawiać oraz słuchać. Bardzo ważna jest umiejętność logicznego myślenia, wnioskowania i kojarzenia faktów. Przyszli psycholodzy powinni również być zorganizowani, potrafić pracować pod presją czasu, szybko podejmować decyzje. Istotna jest również odporność na stres, który w pracy psychologa jest praktycznie codziennością. Dużym atutem jest też znajomość języka angielskiego na dobrym poziomie. Wiele ciekawych publikacji, które przydadzą się w trakcie nauki czy późniejszej pracy jest bowiem dostępnych tylko w języku angielskim.

Perspektywy pracy po studiach psychologicznych w ToruniuAbsolwenci psychologii mają w Toruniu wiele możliwości zawodowych, które w dużym stopniu są uzależnione od tego, jaką specjalizację wybrali w trakcie kształcenia. Psycholodzy pracują między innymi w szpitalach, przychodniach terapeutycznych czy psychologiczno-pedagogicznych, ośrodkach leczenia uzależnień, punktach wsparcia dla dzieci i młodzieży czy w świetlicach terapeutycznych. Doświadczeni psychologowie z wiedzą, doświadczeniem i kompetencjami mogą również otwierać własne praktyki i zajmować się terapią indywidualną, rodzinną lub grupową.

Doświadczony psycholog może również znaleźć pracę w biznesie. Wiele firm poszukuje specjalistów z tej branży, którzy świetnie sprawdzają się na stanowiskach związanych z negocjacjami, poszukiwaniem klientów, zarządzaniem zasobami ludzkimi czy kierowaniem zespołem. Dobry psycholog może również odnaleźć się w branży szkoleniowej, świetnie sprawdzi się jako trener motywacyjny, coach czy osoba zajmująca się szkoleniami z zakresu kompetencji miękkich. Możliwości pracy dla dobrych, wykształconych psychologów jest sporo, trzeba jednak pamiętać, że bardzo ważne jest nieustanne dokształcanie się i podnoszenie kompetencji zawodowych. Studia psychologiczne dają dobrą bazę merytoryczną, jednak warto również uczestniczyć w szkoleniach, kursach, studiach podyplomowych czy innych formach kształcenia, które pozwalają na zdobycie szerszej wiedzy w konkretnej, ścisłej dziedzinie.

Jeśli interesują Cię pokrewne kierunki sprawdź również studia na kierunku socjologia w toruniu

Data publikacji: 03-09-2019