Znajdź swoje wymarzone studia w Toruniu

4 uczelnie w Toruniu - kierunek Informatyka

Adres: ul. Gagarina 11

87-100 Toruń

Tel.: 56 611-40-10

E-mail.: kontakt@umk.pl

Galeria Uniwersytet Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka stosowana Zobacz więcej Informatyka Zobacz więcej Informatyka inżynierska Zobacz więcej

Adres: ul. Młodzieżowa 31a

87-100 Toruń

Tel.: 56 660-92-11, 56 660-92-12

E-mail.: rekrutacja@wsb.torun.pl

www.wsb.pl/torun/

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka w biznesie Informatyka w biznesie - studia inżynierskie Informatyka w biznesie - studia inżynierskie

Adres: ul. św. Józefa 23/25

87-100 Toruń

Tel.: 56 610-72-00

E-mail.: wsksim@wsksim.edu.pl

www.wsksim.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka

Adres: ul. Prosta 4

87-100 Toruń

Tel.: 695 000 014

E-mail.: kontakt@aj.torun.pl

aj.torun.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka (studia inżynierskie)

REKOMENDOWANE UCZELNIE - WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE

Galeria Bydgoska Szkoła Wyższa (BSW)
Galeria Bydgoska Szkoła Wyższa (BSW)

Adres: ul. Unii Lubelskiej 4C

85-059 Bydgoszcz

Tel.: 52 584 10 01, 69 72 72 000

E-mail.: rekrutacja@bsw.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka Zobacz więcej
Galeria Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Galeria Uniwersytet Kazimierza Wielkiego

Adres: ul. J. K. Chodkiewicza 30

85-064 Bydgoszcz

Tel.: 52 389 28 11, 52 320 67 78

E-mail.: rekrutacja@ukw.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Informatyka Zobacz więcej Inżynieria techniczno-informatyczna Zobacz więcej

Studia na kierunku Informatyka w Toruniu

Opis kierunku

Informatyka to szeroka dziedzina nauki. Podczas studiów nauczysz się praktycznego posługiwania się sprzętem, projektować i zarządzać bazami danych czy programować. Obecnie najszybciej rozwija się dział odpowiedzialny za aplikacje i urządzenia mobilne. Właśnie dlatego podczas studiów nauczycie się tworzyć aplikacje na platformy IOS oraz Android. Należy pamiętać, że studia informatyczne nie należą do łatwych, a najważniejsze cechy które pomogą podczas nauki to dociekliwość, analityczne myślenie oraz szybkość działania.

Liczba uczelni

Informatykę na uczelni publicznej można studiować jedynie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Ten kierunek oferują jeszcze dwie niepubliczne szkoły wyższe: Wyższa Szkoła Kultury Medialnej i Społecznej (WSKSiM) oraz Wyższa Szkoła Bankowa.

Tryby Studiowania

Informatyka oferowana jest na studiach dziennych, które są bezpłatne oraz niestacjonarnych zaocznych. Są one płatne, a zajęcia odbywają się podczas weekendowych zjazdów.

Ceny

Koszt studiów zaocznych na UMK to 2 700 złotych za semestr. Opłaty za studia na niepublicznych uczelniach są podobne.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Mikołaja Kopernika


zasady rekrutacji umk


Predyspozycje do studiowania informatykiInformatyka jest popularnym kierunkiem studiów, który co roku wybiera wielu kandydatów kończących szkoły średnie. Kierunek ten kojarzy się z wieloma możliwościami zawodowymi, prestiżem oraz dobrymi zarobkami. Aktualnie informatykę można studiować na wielu uczelniach publicznych o prywatnych. Dostępne są różne specjalizacje, dzięki czemu absolwenci mają ściśle sprecyzowane kompetencje i umiejętności zawodowe. Aby studiować informatykę, trzeba mieć jednak konkretne predyspozycje, bez których ukończenie studiów może być wyjątkowo trudne lub nawet niemożliwe. Przede wszystkim, potrzebny jest ścisły umysł, doskonała znajomość matematyki, logiki i statystyki, zdolność logicznego myślenia oraz analizowania danych i wyciągania właściwych wniosków. Informatycy powinni być również zorganizowani oraz kreatywni, poszukiwanie nieszablonowych rozwiązań jest bowiem w tej branży bardzo istotne.

Dobry informatyk powinien być zorganizowany, sumienny, cierpliwy. Musi umieć organizować sobie pracę własną, pracować pod presją czasu czy w warunkach stresujących. Bardzo ważna jest również komunikatywność oraz umiejętność pracy w zespole. Choć informatyk kojarzy się z osobą wyłącznie siedzącą przed komputerem, najczęściej nie pracuje on w pojedynkę, ale w zespole ludzi, których łączy konkretny projekt. W studiowaniu informatyki bardzo przydatna może być świetna znajomość języka angielskiego. Najnowsze nowinki ze świata nowych technologii najczęściej można bowiem znaleźć w anglojęzycznych mediach czy publikacjach.

Perspektywy pracy po studiach informatycznych w ToruniuAbsolwenci informatyki nie muszą obawiać się braku pracy i z pewnością szybko znajdą interesujące ich zatrudnienie. W Toruniu mogą pracować przede wszystkim w firmach z branży IT, których na rynku jest coraz więcej, bo i nieustanie rośnie zapotrzebowanie na wysokiej jakości usługi informatyczne. Informatycy mogą również pracować we wszystkich firmach z sektora prywatnego, które mają w swoich strukturach działy IT lub potrzebują doświadczonych informatyków do wdrożenia konkretnych systemów informatycznych. Informatyk może pracować jako administrator sieci, analityk danych, kierownik projektu, web deweloper czy programista. Możliwości jest sporo, warto więc już na etapie studiów wyspecjalizować się w konkretnej dziedzinie. Im węższa specjalizacja, tym większe możliwości naprawdę dobrego zatrudnienia.

Osoby, które ukończyły informatykę, mogą również pracować w sektorze publicznym – urzędach, instytucjach i organizacjach, które posiadają rozbudowane działy informatyczne opiekujące się zaawansowanymi systemami. Informatyzacja dotyka dziś praktycznie każdej dziedziny życia, pracy dla informatyków w przyszłości z pewnością nie będzie brakowało. Dobrzy specjaliści z doświadczeniem i kwalifikacjami nie muszą pracować na etatach, mogą również prowadzić własną działalność i świadczyć zewnętrzne usługi informatyczne dla firm czy instytucji. To bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala uniezależnić się od jednego pracodawcy, a co za tym idzie, zwiększyć źródła dochodów.

Data publikacji: 03-04-2019